خبرهای تازه

شکایت پولیس محلی ننگرهار ازنهادهای عدلی قضایی

(Last Updated On: دسامبر 28, 2013)

مسوولان پولیس محلی در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار می گویند نهاد های عدلی و قضایی افرادی را که توسط پولیس بازداشت می شود در بدل پول دوباره رها می کنند.

این ولسوالی در ده سال اخیر شاهد نا امنی های گسترده بود و هم اکنون نیز بخش های از آن در تصرف طالبان قرار دارد. چندی پیش دولت افغانستان به منظور تامین امنیت این ولسوالی و با وجود مخالفت مردم محل 300 پولیس محلی را در این ولسوالی توظیف کرد. اما اکنون مسوولان پولیس محلی می گویند این تشکیلات در حال از بین رفتن است. پولیس محلی می گوید نهاد های عدلی و قضایی افرادی را که توسط آنان به اتهام خرابکاری گرفتار می شود در بدل پول دوباره رها می کنند. آنان شکایت دارند که نه معاش به زمان معین برایشان میرسد و نه هم تجهیزات لازم .

از سوی هم باشندگان ولسوالی خوگیانی از شدت نا امنی در این منطقه شکایت کرده می گویند برخی افراد حکومتی در دامن زدن نا امنی ها دست دارند. آنان می گویند بیشتر باشندگان این ولسوالی مجبور به ترک خانه های شان شده اند.

در این میان فضل احمد شیرزاد فرمانده امنیه ننگرهار وجود نا امنی و کمبود تجهیزات در ولسوالی خوگیانی را می پذیرد. او می گوید بزرگان قومی باید افراد با اعتماد را برای پیوستن به این نیرو ها معرفی کند.

اما احمد ضیا عبدالزی  سخنگوی والی ننگرهار می گوید فساد در نهاد های عدلی وجود دارد و این مسله با دولت مرکزی مطرح شده است.

گفتنی‌است که پولیس محلی یک سال پیش در چند ولسوالی ولایت ننگرهار ایجاد شد، اما باشندگان محل می گویند شماری از افراد پولیس محلی با استفاده از امکانات دولتی در پی دشمنی های شخصی خود استند .

About Ariana News

Check Also

مسکو فردا میزبان نشست سه‌جانبه در مورد صلح افغانستان خواهد بود

(Last Updated On: آوریل 24, 2019) قرار است که دومین نشست سه جانبه کشورهای روسیه، …