شکایت سرمایه گذاران از حضور مافیا در حکومت

(Last Updated On: آگوست 6, 2018)

با آنکه حکومت و حدت ملی از آغاز کارش تعهد به زمینه سازی برای سرمایه گذاری بهتر در کشور کرد اما اکنون مواردی در حکومت وجود دارد که شماری از سرمایه گذاران را زیر فشار شدید قرار داده است.

بازرگانانی که در بخش ساختمانی و زراعت به ارزش ده ها میلیون دالر سرمایه گذاری کرده اند می گویند که از دو سال به اینسو میلیون ها دالر زیان کرده اند و کار های آنها نیز متوقف است.

آنان ادعا دارند که حضور مافیا در حکومت در دو سال گذشته باعث وارد شدن ده ها میلیون دالر زیان به آنان شده است.

باز محمد، نماینده شرکت های خصوصی می گوید: “صدای ما را کسی نشنید، ما مجبور شدیم تا صدای خویش را از طریق مطبوعات بلند کنیم.”

وزارت تجارت و صنعت با ابراز بی خبری از مشکلات این سرمایه گذاران می گوید که اگر مشکلات سرمایه گذاران ثابت شود آنان آماده همکاری اند.

مسافر قوقندی، سخنگوی وزارت تجارت و صنعت در مورد اظهار داشت: “هر دالری که در افغانستان سرمایه گذاری می شود ما از آن حمایت و تشویق می کنیم و بخاطر مصئونیت شان تلاش های هماهنگی را با تمام اداره های حکومتی افغانستان انجام میدهیم. اگر کسی ادعا می کند که من سرمایه گذاری کردیم اما سرمایه ام راکت است با عرایض خود مستقیما با وزارت صنایع مراجعه کند.”

از آغاز ماه جاری تاحال این دومین گروه از بازرگانان است که از مشکلات حکومتی فرا راه بازرگانی شان شکایت دارند. پیش از این اتحادیه شرکت های ساختمانی اعتصاب کرده بودند.

About Ariana News

Check Also

منابع: بودجه انتخابات از سوی سازمان ملل به‌ گونه مشروط پرداخت می‌شود

(Last Updated On: می 22, 2019) سازمان ملل، هزینه انتخابات ریاست جمهوری، ششم میزان سال …