شورای نامزدان انتخاباتی: به‌زودی مردم را در برابر ارگ بسیج می‌کنیم

(Last Updated On: ژوئن 16, 2019)

شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و شماری از جریان‌های سیاسی، شهروندان کشور را در برابر ارگ بسیج می‌سازند.

یک منبع به آریانانیوز می‌گوید، در جریان هفته روان، شماری از احزاب تلاش دارند تا بیش از پنجاه‌هزار نفر را برای راه اندازی اعتراض‌های روز(پنجشنبه،۳۰ جوزا) آماده سازند.

عبدالطیف نظری، معاون دوم دسته انتخاباتی، وفاق ملی بیان می‌دارد: “هدف اساسی ما این است که حق مردم را به خودش بازگردانده شود و در نظام کنونی موجود یک نوع خود کامه گی وجود دارد و از مردم استفاده ابزاری صورت می‌گیرد شکایت‌ها به صورت گسترده در این مورد وجود دارد.”

در همین حال، اعضای شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری می‌گویند، آن‌ها از موضع مخالفت با ادامه کار رییس‌جمهور غنی، عقب نشینی نمی‌کنند و در این پیوند اعتراض‌های گسترده‌ی مردمی در راه است.

شهاب حکیمی، یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید: “حکومت آن اهمیت را که پیش از جوزا داشت و ما به آن گوش میدایم ندارند ما کارهای خودمان را به پیش می‌بریم، امید داریم که غنی از ارگ بیرون شود و باز خودش مراجعه کند که من همرای شما گپ می‌زنم که این نوع مشکلات به وجود نیاید.”

با این حال، تاکنون شورای نامزدان، سه  تقویم را برای اعتراض‌های مدنی شان اعلام کرده است که این زمان‌بندی برای مردم هم دلهره ساخته ایجاده کرده است.

محمد آصف صدیقی، معاون دوم مجلس سنا در این مورد اظهار می‌دارد: “آن‌ها کوشش بکنند که این موضوع را از طریق تفاهم بین خود و با حکومت بنشیند، حل بکنند چرا شرایط امنیتی خیلی جدی است و باید احتیاط شود.”

این در حالی است که این شورا، روز گذشته از تحریم انتخابات ریاست جمهوری، سخن گفته است. اعضای این شورا می‌گوید که اگر رئیس‌جمهور غنی، در قدرت باقی بماند آنان انتخابات را تحریم خواهند کرد.

گزارشگر: علی اصغری

About Ariana News

Avatar

Check Also

مجلس نمایندگان از مداخله‌ها در کار کمیسیون انتخابات ابراز نگرانی می‌کند

(Last Updated On: اکتبر 23, 2019) مداخله‌ها در کار کمیسیون مستقل انتخابات، به ویژه شکستاندن …