شهردار کابل به اتهام فساد به دادستانی کل معرفی می شود

(Last Updated On: جولای 11, 2018)

کمیسیون تفتیش مرکزی مجلس نماینده گان سرپرست شهرداری کابل را به اتهام فساد مالی به دادستانی کل معرفی کرد.

عبدالحفیظ منصور، رییس این کمیسیون می گوید که شهردار کابل ماستر پلانی را در دشت برچی تغییر داده و بر بنیاد اعتراض مردم این محل پول های هنگفتی رشوه گرفته شده است.

آقای منصور در مورد به آریانانیوز گفت: “شکایات مردم دست برچی وجود دارد که جاده‌ی که قرار است از سوی شهرداری کابل ساخته شود، خلاف ماستر پلان است و پول گرفته شده و ماستر پلان تغییر داده شده است. فیصله جمعی این است که شهردار به حیث شخص فاسد و قانون شکن شناخته شده و حاضر نیست به مردم پاسخ دهد و رسماً ازسوی کمیسیون به دادستانی معرفی می شود.”

درهمین حال سرپرست شهرداری کابل این اتهامات را بی بیناد می داند و می گوید که این تصمیم گیری ها بربنیاد سلیقه های شخصی انجام شده است.

عبدالله حبیب زی، سرپرست شهرداری کابل می گوید: “ما بالای برنامه های شهرداری کار میکنیم و به مجلس نماینده گان هم حاضر شده ایم اما به خاطر خواست های شخصی شان زمانی که به اهداف نمی رسند سر و صدا بلند می کنند و توطئه می سازند.”

با این حال، کمیسیون تفتیش مرکزی مجلس نماینده گان از دادستانی کل میخواهد تا بررسی های همه جانبه در پیوند به قضایای شهرداری کابل داشته باشند و جلو هر گونه فساد باید گرفته شود.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

منابع: قرار است وزارت دولت در امور صلح از سوی ارگ ایجاد شود

(Last Updated On: ژوئن 16, 2019) قرار است وزارت دولت در امور مصالحه، از سوی …