خبرهای تازه

شمار قربانیان ویروس کشنده در چین به ۱۷ نفر افزایش یافت

(Last Updated On: ژانویه 23, 2020)

شمار قربانیان ویروس تازه کشف‌ شده در چین به ۱۷ تن افزایش یافت و شمار مبتلایان به این ویروس نیز بیش از ۵۷۱ نفر اعلام شده است.

خبر گزاری رویترز گزارش داده است که در پی شیوع این ویروس ناشناخته، خدمات ترانسپورتی عامه شهر ووهان ولایت هوبیی تعطیل شده است.

مقام‌های هوبیی از مردم شهر نیز خواسته است که به خانه های شان بمانند و از سفر کردن خودداری کنند.

در این گزارش به نقل از مقام های چینی آمده است که تا پایان روز چهار شنبه، ۱۷ نفر در اثر این ویروس جان باخته اند، بیشتر از ۵۷۱ مورد ابتلا به آن ثبت شده و ۳۹۳ مورد مشکوک نیز شناسایی شده است.

رویترز گفته است که حکومت چین برخلاف مخفی کاری‌های در زمان شیوع ویروس «سارس» در بین سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ ، این بار دست به اطلاع رسانی زده و به طور مداوم در خصوص اقدامات انجام شده در این زمینه مردم را مطلع می‌کند.

تا هنوز در مورد این ویروس چی می‌دانیم؟

گفته می‌شود منشا شیوع این ویروس ناشناخته از طریق بازار غیرقانونی گوشت حیوانات وحشی در شهر ووهان، که پس از پخش این ویروس بازار نیز مسدود شده است.

این ویروس از انسان به انسان دیگر نیز انتقال پیدا میکند. این ویروس سیستم تنفسی را مورد هدف قرار میدهد و نخستین علایم آن سرفه توام با سردری است که منجر به تنگی نفس میشود.

علایم شایع شامل آب ریزش بینی ، سرفه ، گلودرد و سردرد است. افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، به ویژه کودکان و افراد مسن، در معرض خطر ویروس قرار دارند.

این در حالی است که سال نو در چین از این هفته آغاز می شود و احتمال می رود ده‌ها میلیون نفر در این ایام سفر کنند و این خود بر نگرانی ها در این زمینه افزوده است.

در همین حال سازمان بهداشت جهانی هم اعلام کرده است که روز پنجشنبه نشستی برای بررسی وضعیت شیوع این ویروس جدید برگزار خواهد کرد. در صورتی که این سازمان این ویروس را تهدیدی جهانی بداند، وضعیت اضطراری اعلام خواهد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

جاپان ۳.۸ میلیون دالر برای حفظ آبدات تاریخی ولایت بامیان کمک کرد

(Last Updated On: فوریه 26, 2020)جاپان نزدیک به چهار میلیون دالر برای مرمت کاری و …