خبرهای تازه

شماری از قانون‌گذاران از کارکرد مجلس نمایندگان شاکی‌اند

(Last Updated On: اکتبر 16, 2019)

مجلس نماینده‌گان، نتوانسته است تا مسئولیت‌های اش را در بخش نظارت لازم از کارکردهای حکومت و نهایی‌‍سازی قوانین به درستی انجام دهد.

شماری از اعضای مجلس، با ابراز این مطلب می‌گویند که نیاز است تا اصول وظایف داخلی تعدیل و به‌گونه جدی عملی شود.

غلام حسین ناصری، عضو این مجلس، میگوید: “وجود یک قانون نسبت به وکلا الزامی را داشته باشد و اصول وظایف داخلی باید تعدیل شده و کارا ساخته شود و وکیلانی که تنها از امتیازات استفاده می‌کنند باید تفکیک شود.”

به گفته آنان، شماری از اعضای مجلس تنها برای  گرفتن امتیاز  تلاش دارند و مسئولیت شان را در برابر شهروندان کشور فراموش کرده اند.

درهمین حال، معاون دوم مجلس نماینده گان تاکید می ورزد که شماری از کمیسیون‌ها این مجلس در نهایی کردن قوانین کوتاه آمده اند.

از سویی هم، میررحمان رحمانی،  رئیس مجلس، می‌گوید که پس از این فهرست نماینده‌گان غیرحاضر اعلام می‌شود تا مردم بدانند که نماینده‌گان شان تعهد به مردم ندارند.

آقای رحمانی، می‌افزاید: “در مورد تکمیل بود ن نصاب به منشی وظیفه داده می شود تا پس از این فهرست غیرحاضران را با رسانه‌ها شریک بسازند تا این افراد به موکلین شان مشخص شود که تعهد به خدمت ندارند.”

با این حال، شماری از اعضای این مجلس می‌گویند که نیاز است تا اصول وظایف داخلی تعدیل شده و تدابیر جدی در برابر نماینده‌گان مجلس که بی‌اعتنا به کار شان هستند وضع گردد.

این در حالی است که نماینده‌گان مجلس تاکید می‌ورزند که به علت نبود نصاب بیشتر اجنداهای مهم و سرنوشت‌ساز از تصویب باز میماند و اگر این وضعیت ادامه یابد، روند قانون گذاری‌ها در کشور با چالش‌های بیشتر مواجه خواهد شد.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

نبیل: جامعه جهانی نباید برای مشروعیت بخشیدن به «تقلب» تلاش کند

(Last Updated On: نوامبر 11, 2019) رحمت الله نبیل، رهبر دسته انتخاباتی «امنیت و عدالت» …