شماری از فعالان مدنی از نهایی نشدن پرونده قتل «مهسا» ابراز نگرانی می‌کنند

(Last Updated On: می 21, 2019)

با گذشت بیش‌تر از دو ماه تاکنون پرونده قتل «مهسا» از سوی دادگاه نهایی نشده است.

جمشید رسولی، سخنگوی داد ستان کل، می‌گوید که پس از نشست علنی از سوی دادگاه  تصمیم مبنی بر چگونه‌گی رسیدگی به پرونده قتل «مهسا» روشن خواهد شد.

 آقای رسولی می‌گوید: “قضیه هر زمانی‌که جلسه اش برگزار شود، همه مردم را آگاه ساختند، در صورتیکه جلسه علنی باشد، ابلاغیه خدمت مردم افغانستان ارسال خواهد شد.”

با این حال، شماری از فعالان مدنی هشدار می‌دهند اگر به زودترین فرصت به پرونده «مهسا» رسیدگی نشود گراف جرایم بالا خواهد رفت و هیچ مجرمی ترس از قانون نخواهد داشت.

محمد نعیم نظری یک فعال مدنی اظهار می‌دارد: “اگر قضیه بطور جدی و عادلانه مورد بررسی قرار نگیرد، بدون شک، شاهد بهران در زمینه جرایم جنایی، و وقوع پیوستن واقعات هادتر از گذشته خواهد بودیم.” 

از سویی هم، اعضای خانواده «مهسا» در انتظار تامین عدالت در برابر قتل کودک شان استند. این کودک شش ساله، حدود بیش‌تر از دو ماه قبل از سوی گروه از آدم ربایان در کابل نخست اختطاف و پس از درخواست پول از خانواده وی به قتل رسید. 

این در حالی است که شهروندان کشور، از واقعات آدم‌ربایی و جرایم جنایی به ستوه آمده‌اند و از نهادهای عدلی، قضایی و امنیتی خواهان  به کیفر رساندن مجرمان همچو قضایا استند.

گزارشگر: دیانا صمدی

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا می‌خواهد شماری از نیروهای‌اش را در افغانستان نگهدارد

(Last Updated On: آگوست 21, 2019) دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، افغانستان را یک کشور …