شماری از بانوان خواهان حمایت وزارت شدند

(Last Updated On: ژانویه 21, 2016)

vlcsnap-2016-01-21-14h00m21s107شماری از فعالان حقوق بانوان در هرات در نشستی با وزیر امور زنان کشور با ارایه مشکلات در ولسوالی های شان خواهان توجه بیشتر مقام های مرکزی شدند.

در این نشست نماینده های بانوان در بخش های مختلف از شهر تا ولسوالی های دورافتاده همه دور یک میز جمع شدند تا بصورت خودمانی بتوانند برای رفع خلاها تصمیم گیری کنند.

معصومه جامی مسوول شورای بانوان در ولسوالی زنده جان می گوید، این بانوان بیکاری، اعتیاد، تهدید، عرف و عنعنات ناپسند، ازدواج های زیرسن و اجباری را عواملی دانستند که سد راه بانوان شده و آنان را از مشارکت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باز داشته است.

آذیتا سلیم شاهی رییس شورای بانوان در ولسوالی پښتون زرغون ، خواهان حمایت وزارت شد تا برای ظرفیت سازی بانوان اقداماتی صورت گیرد.

آنان تاکید میکنند که، مسوولان مرکزی باید برای رفع خلاها دست به کار شوند.

از سویی هم دلبر نظری وزیر امور زنان کشور با بررسی از وضعیت بانوان در غرب کشور می گوید، که تلاش ها صورت گرفته و بزودی شورای انکشافی ولسوالی ها با همکاری وزارت امور زنان در کشور در قسمت ارتقا ظرفیت بانوان در ولسوالی ها و قریه جات دورافتاده پروژه های بلند مدتی را راه اندازی خواهند کرد.

وزیر امور زنان کشور همچنان تائید می کند که، بیش از ششصد نهاد غیردولتی در حال حاضر در وزارت امور زنان کشور ثبت است، اما برخی از آنان بنام زن افغان پروژه گرفته و اندکی هم به نفع زن افغان کار نکرده اند.

او گفت که، وزارت از این پس نظارت بیشتری خواهد کرد و نمی گذارد که پول های هنگفتی دیگر به نام زن افغان حیف و میل شود.

این درحالست که، محمد اسماعیل خان رهبر پیشین جهادی نگران بدتر شدن وضعیت امنیتی هرات است.

گزارشگر: فتانه فرهود .

About Ariana News

Avatar

Check Also

طالبان یک عضو شورای ولایتی سمنگان و چهارتن دیگر را در بغلان باخود بردند

(Last Updated On: آگوست 24, 2019) محمدهاشم سروری، معاون شورای ولایتی سمنگان، می‌گوید که طالبان …