خبرهای تازه

شماری از آموزگاران و دانش آموزان لیسه افغان-ترک هرات بازداشت شدند

(Last Updated On: نوامبر 11, 2018)

دانش آموزان و کمیته اولیای لیسه افغان-ترک در ولایت هرات میگویند که نیروهای امنیتی آموزگاران و دانش آموزان این لیسه را بازداشت کرده اند.

شماری از دانش آموزان لیسه افغان–ترک ولایت هرات مدعی اند که ده ها تن از نیروهای امنیتی حوالی ساعت ۶ بامداد روز یکشنبه به این لیسه داخل شده و حتا اقدام به تیر اندازی کرده اند.

گواهان رویداد نیز میگویند که بامداد امروز نیروهای امنیتی با ورود به لیسه پسرانه افغان–ترک در هرات، درب این مکتب را مسدود کرده اند.

لیسه افغان–ترک در هرات با گذشت چند ساعت از ورود نیروهای امنیتی و بازداشت آموزگاران و دانش آموزان آن؛ هنوز هم نیروهای امنیتی در اطراف این لیسه حضور دارند و حتا با پرخاشگری به رسانه ها اجازه وارد شدن به صحن این لیسه را نمی‌دهند.

کمیته اولیای دانش آموزان لیسه افغان- ترک؛ مسدود شدن این لیسه از سوی نیروهای امنیتی، وارد شدن نیروهای امنیتی به این لیسه و نیز بازداشت آموزگاران و دانش آموزا را غیر قابل قبول دانسته و این اقدام را سخت نکوهش می‌کند.

اما تا هنوز فرماندهی پولیس، ریاست معارف و اداره محلی ولایت هرات در پیوند به این رویداد اظهار نظری نکردند.

این در حالی است که نیروهای امنیتی دو ماه پیش شماری از آموزگاران لیسه افغا-ترک شهر شبرغان ولایت جوزجان را نیز بازداشت کرده بودند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

امنیت ملی بغلان ۱۲۷ کیلوگرام مواد مخدر را کشف نمود 

(Last Updated On: فوریه 18, 2020)ریاست امنیت ملی بغلان از قاچاق مقدار ۱۲۷ کیلوگرام مواد …