خبرهای تازه

شرکت کنندگان گفتمان کندهار به حکومت ۱۲ ساعت مهلت دادند

(Last Updated On: دسامبر 1, 2017)

شرکت کنندگان گفتمان کندهار هشدار می دهند که حکومت را بر بنیاد قانون از رییس جهمور غنی پس می گیرند.

پس از آن که هواپیمای حامل عطا محمد نور، والی بلخ اجازه نیافت تا به کندهار پرواز کند، این گفتمان برای بار دوم به روز شنبه به تعویق افتاد و واکنش برگزار کننده گان این نشست را بر انگیخت.

همایون همایون، معاون اول مجلس نمایندگان به روز جمعه در گردهمائی در شهر کندهار گفت: “ما به حکومت هشدار جدی می دهیم که اگر در ظرف 12 ساعت به آقای نور اجازه پرواز به قندهار داده نشود، عاقبت اش بسیار خراب خواهد بود”.

پافشاری بر این است که گفتمان کندهار دریچه ی برای سقوط حکومت وحدت ملی نخواهد بود اما گرفتن حکومت از دست اشرف غنی بر بنیاد قانون فکر و ذکر جریان های سیاسی و سیاست گران این گفتمان است.

ظاهر قدیر، نماینده مردم ننگرهار در مجلس خطاب به رییس جمهور افزود: “ما ریاست جمهوری را به زور از شما نمی گیریم زیرا ما خودمان شما را رییس جمهور ساختیم چرا به زور بگیریم. ما ریاست جمهوری را در چوکات قانون از شما می گیریم”.

همچنان، جریان های سیاسی و چهره های سیاسی که به کندهار آمده اند، همه و همه رییس جمهور را به انحصارگرایی، قوم گرایی، تفرقه افگنی و توطیه سازی متهم می سازند.

شرکت کنندگان گفتمان کندهار تاکید می ورزند که حکومت معاون اول رییس جمهور را ممنوع الدخول به کشور ساخته است.

بشیر احمد ته ینج، عضو ایتلاف برای نجات افغانستان در این نشست گفت: ” حکومت چرا برای همکاری و مساعدت زمینه را برای ما تنگ می سازد، دلیل آن این است که استبداد، تک روی و دیکتاتوری که در ارگ است، متاسفانه این روحیه تغیر نکرده است”.

ریاست جمهوری در این باره واکنش نشان نمی دهد اما قرار است در گفتمان کندهار تصمیم های در باره دورنمای افغانستان گرفته شود این که این تصمیم ها چه اند تاکنون روشن نشده است.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Avatar

Check Also

تیم عبدالله: بدون رسیدگی به تقلب های انتخاباتی اعلام نتایج ابتدایی برای ما قابل قبول نیست

(Last Updated On: دسامبر 11, 2019)دسته انتخاباتی «ثبات و همگرایی» هشدار می‌دهد که بدون رسیدگی …