خبرهای تازه

شرکت درمالوگ اطلاعات بخشی از آرای بایومتریکی را به کمیسیون مستقل انتخابات فرستاد

(Last Updated On: اکتبر 31, 2019)

پس از چند روز تاخیر و درنخستین مرحله تصفیه آرا، شرکت درمالوگ بیش از ۴۷هزار رای را که در آنها عکس تکراری و عکس از روی عکس بکار رفته بود را از سیستم بیرون و برای بررسی به کمیسیون انتخابات فرستاد. آنچه که ظاهراً برای اعضای کمیسیون قابل ملاحظه است.

مولانا عبدالله عضو کمیسیون مستقل انتخابات می گوید: ” این ۴۷ هزار کیو آر کد مربوط عکس تکراری، عکس از روی عکس، عکس زیر سن و عکس های که مطابق معیار گرفته نشده موجود می باشد.”

 گامهای بعدی تصفیه آرای است که در آن چالش های از جمله شصت زیر سن، آرای ریخته شده پیش از زمان و بعد از زمان تعین شده رای دهی باشد.

آقای عبدالله می افزاید:”بحث بعدی شصت تکراری و کیو آر کد های استفاده شده خارج از زمان است که قرار وعده باید موضوعات بعدی را تا ختم امروز به ما روان می کردند. سکته گی در کار است اما ما منتظر هستیم که این موضوع نیز جمع شود وبعداً با شما شریک خواهیم کرد.”

 دراین میان ناظران دسته های انتخاباتی شرکت درمالوگ را ازبهر تاخیر در دادن اطلاعات به نداشتن تخصص و عدم پاسخدهی متهم می کنند.

 داوود سلطانزوی‌، ناظر انتخاباتی دولت ساز می گوید: ” به هراندازه که پروسه به تاخیر می افتد، مردم به تشویش شده و زمینه هر نوع توطئه مساعد می شود.”

 یونس نواندیش ناطر انتخاباتی ثبات وهمگرایی نیز تاکید می کند: ” واقعا برای ما نگران کننده است، و ما به این باور رسیدم که این شرکت ظرفیت کافی برای انجام به وقت وظایف خود را ندارد.”

پیش از این که کمیسیون مستقل انتخابات سقف آرا را بیش از یک میلیون و 900هزار رای اعلام کرده بود اما بعد تر آمار شرکت درمالوگ رقم آرا را نزدیک به یک میلیون و 800هزار گفت؛ یعنی تفاوت 137هزار رای بین ارقام کمیسیون و این شرکت به میان آمد اما تاکنون هم روشن نشده که سقف واقعی آرای بایومتریکی انتخابات ششم میزان چند است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

جاپان ۳.۸ میلیون دالر برای حفظ آبدات تاریخی ولایت بامیان کمک کرد

(Last Updated On: فوریه 26, 2020)جاپان نزدیک به چهار میلیون دالر برای مرمت کاری و …