شاهراه کابل – قندهار واقع زابل شدیداً به بازسازی نیازمند است

(Last Updated On: ژانویه 23, 2020)

بزرگ راه کابل – قندهار در زابل قسماٌ تخریب گردیده است و باشندگان زابل میگویند که بیش از صد پلچک نیز از اثر جنگ تخریب گردیده و بیشترین بخش جاده قابل بهره برداری نمی باشد. آنها میگویند اگر این جاده بازسازی نشود آنرا به روی ترافیک بسته خواهند کرد.

بزرگ راه کابل – قندهار از اثر جنگ، انفجار ماین های کنارجاده و بارگیری سنگین موتر ها، تخریب گردیده و حال قابل استفاده نمیباشد. شماری از راننده گان و عابرین این مسیر میگویند اکنون زمان سفر از این راه از پنج  ساعت به ۱۶ ساعت افزایش یافته است.

در حدود ۱۷۰ کیلومتر طول این جاده از ولایت زابل مسیر می گیرد. عطاجان حق بیان رئیس شورای ولایتی و شماری از باشنده گان زابل میگویند که این جاده در وضعیت بد قرار داشته و اگر بازسازی نگردد، آنرا به روی ترافیک مسدود خواهند کرد.

مسوولان ریاست فواید عامه زابل میگویند که در ساحه مسولیت آنان دست کم صد پلچک تخریب و بیشتر از صد کیلومتر سرک به جر و جویچه مبدل گردیده است. آنان میگویند که اگر برای آنان بودجه داده شود میتوانند این سرک را بازسازی نمایند.

بزرگ راه کابل – قندهار که ۴۸۳ کیلومتر طول دارد و ولایات جنوب و غرب افغانستان را با مرکز کشور وصل میسازد و نیز، در تجارت کشور نقش ارزنده ی را بازی میکند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

اشرف غنی با زلمی خلیلزاد ملاقات کرد – نشست مونیخ

(Last Updated On: فوریه 16, 2020)ریاست جمهوری در خبرنامه ی اعلان نمود که رییس جمهور …