سیلاب‌ها در چندین ولایت ده‌ها کشته و زخمی برجا گذاشت

(Last Updated On: مارس 30, 2019)

سیلاب‌ها در پنج ولایت از دو روز بدینسو جان ۳۲ تن را گرفته و ۲۹ تن دیگر را زخمی کرده است.

اداره ملی رسیده‌گی به حوادث طبیعی می‌گوید، آمارهای ابتدایی نشان می‌دهد که بر اثر این سیلاب‌ها پنج‌صد خانواده در ولایت‌های هرات، بادغیس، فاریاب، سرپل، و بلخ بی‌جا شده اند.

بر بنیاد آمارهای ابتدایی ارایه شده از سوی این نهاد، پنج ولسوالی در فاریاب، چهار ولسوالی در سرپل، چهار ولسوالی در بادغیس و پنج ولسوالی در بلخ از جمله نقاط آسیب دیده این سیلاب‌ها گفته شده اند.

اسلم سیاس، معاون اداره ملی رسیدگی به حوادث طبیعی در این مورد می‌گوید: “این آمار ها ابتدایی است که ۳۲ تن به اثر سیلاب در پنج ولایت کشته شده اند تعداد زخمیها هنوز معلوم نیست.”

در همین حال این اداره می‌گوید که این اداره برای بیجا شده‌گان این سیلاب‌ها کمک‌های را انجام داده است. اما این اداره می‌گوید که بررسی برای کمک به آسیب دیده‌گان این حوادث همچنان ادامه دارد.

آقای سیاس می‌گوید: “سروی ما هنوز تکمیل نشده، ببینم که چقدر زمین زراعتی تخریب شده بعد کمک ها همچنان ادامه پیدا می کند.”

این در حالی‌ست که چندی پیش اداره هواشناسی در کشور، ولایات‌های هرات، فراه، هلمند، قندهار، زابل، ارزگان، غور، بادغیس، فاریاب، سرپل، دایکندی، غزنی، پکتیا، پکتیکا، لوگر، سمنگان، بامیان ، بغلان، بلخ، قندز،تخار،بدخشان، نورستان، لغمان، کنر، ننگرهار، خوست وجوزجان را با مقدار بارنده‌گی پیش‌بینی شده بین ۲۰ تا ۵۰ ملی متر اعلام کرده بود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سیگار: فساد در حکومت افغانستان سبب تقویت گروه طالبان شده است

(Last Updated On: نوامبر 21, 2019)بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) می‌گوید که طالبان …