خبرهای تازه

سیاف خواستار حل تنش ها میان حکومت و عطا محمد نور شد

(Last Updated On: دسامبر 29, 2017)

۱۵ روز قبل رییس جمهور استعفای عطا محمد نور را امضا کرد و این مهر تایید آغاز تنش میان دو قطب قدرت شد.

جمعیتی ها که از نماینده شان عبدالله عبدالله در نظام وحدت ملی ناراض اند کنون به حکومت اجازه عملی ساختن منظوری استعفای عطا محمد نور را نمی دهند.

عبد رب رسول سیاف رهبر پیشین جهادی و رییس شورای حراست و ثبات هم این منازعه را به منفعت هیچ طرفی نمی داند و خواهان پایان یافتن این تنش ها است.

آقای سیاف که به روز جمعه در یک نشست علمی زیرنام «روشنفکری میان عرف و حقیقت» در پغمان سخن میزد گفت: “فعلا” زمان این کشمکش ها نیست و باید این موضعات از روی گفتگو حل گردد.”

در ادامه  تنش‌ها و اختلاف‌های تازه میان جمعیت اسلامی و حکومت اکنون سخن از تصمیم گیری اخیر جمعیت با یک ترفند تازه در مورد عطا محمد نور است و اعلام یک ضرب الاجل برای حکومت.

افضل حدید، رییس شورای ولایتی بلخ در مورد اظهار داشت: “یک چیزی جدید شاید باشد یک ترفند جدیدی که باشد این بن بست را بشکند و به احتمال بسیار قوی شاید نشست امروز آغاز یک صفحه جدید برای آقای نور و قبولی استعفایش خواهد بود.”

این در حالیست که به تازگی سخن از گشوده شدن در گفت‌وگو ها میان این دو طرف قهر به میان آمده است، منابع می گویند: حکومت منتظر گفتگوی عطا محمد نور برای حل این بن بست است.

گزارشگر: علی اصغری

About Ariana News

Avatar

Check Also

واکنش حامد‌ کرزی در رابطه با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری

(Last Updated On: فوریه 19, 2020)حامد کرزی رییس جمهور پیشین افغانستان در رابطه به اعلام …