خبرهای تازه

سومین نشست گفتگوهای افغانستان و آسیای میانه در ولایت بلخ برگزار شد

(Last Updated On: دسامبر 17, 2015)

vlcsnap-2015-12-17-15h54m56s144سومین نشست گفتگوهای افغانستان و آسیای میانه با حضورمقامات افغان و کشورهای آُسیانه میانه به هدف همکاری های بیشتر این کشورها با افغانستان برگزار شده است.

بلخ برای دو روز میزبان گفتگوهای افغانستان با کشورهای آسیای میانه است.

نمایندگان شش کشور ترکمنستان، ازبکستان، ایران ، تاجکستان، قرقیزستان و قزاقستان برای گفتگوهای افغانستان با کشورهای آسیای میانه دراین کنفرانس شرکت دارند.

داوود مرادیان رییس مرکز مطالعات ستراتیژیک افغانستانمی گوید، این کنفرانس ازسوی مرکز مطالعات ستراتیژیک افغانستان پس از کابل برای بار سوم در بلخ برگزار شده است و روی گسترش روابط اقتصادی و همکاری‌های امنیتی و فرهنگی با هم تبادل نظر می کنند.

بگفته وی، برگزار کنندگان این نشست، بلخ را نقطه وصل وارتباط کشورهای آسیانه بیان کرده برگزاری این کنفرانس را بازسازی روابط گذشته و نیز پیوند کشورهای شرکت کننده بیان میکنند.

عطامحمد نور سرپرست ولایت بلخ در این نشست هشدار داد؛ اگر برای تحکیم و تقویت مبارزه علیه آفراطیت، هراس افگنی، مواد مخدر و داعش دست به دست هم ندهیم ، مقصد اصلی ونهایی آن گروه آسیای میانه است.

آقای نور با پیشنهاد راهکار ها بر گسترش روابط میان افغانستان و کشورهای آُسیانه میانه تاکید کرد.

این نشست در شهرمزار برای دو روز ادامه می یابد و اشتراک کنندگان روی چگونگی گسترش روابط افغانستان با کشور های آسیای میانه بحث و تبادل نظر می کنند.

About Ariana News

Check Also

زاخیلوال: تقابل کشور های منطقه در افغانستان سبب دوام جنگ شده است

(Last Updated On: فوریه 21, 2019) عمر زاخیلوال، سفیر پیشین افغانستان در اسلام آباد می …