سهولت در دریافت جواز فعالیت بازرگانان و سرمایه گذاران

(Last Updated On: سپتامبر 20, 2019)

مسوولان در وزارت صنعت و تجارت می گویند که برای افزایش فعالیت های اقتصادی روند توزیع جواز به بازرگانان و سرمایه گذاران را نسبت به گذشته سهل ساخته اند.

مسوولان در وزارت صنعت و تجارت با بیان این مطلب می گویند که در سال روان بیش از 9 هزار جواز برای بازرگانان و سرمایه گذاران توزیع شده است.

سمیر رسا سخنگوی وزارت صنعت و تجارت می گوید: “ما به صورت مجموعی 9227 جواز از ریاست عمومی  ثبت مرکزی وزارت صنعت و تجارت توزیع کردیم . که در این میان 4328 جواز جدید صادر شده و 3722 جواز دیگر تمدید شده است. همچنان در 798 جواز تغیرات آمده و 251 جواز هم لغو شده است.”

اتاق معادن و صنعت با آنکه سهل شدن روند توزیع جواز را برای تشویق سکتور خصوصی گام مهم عنوان می کنند اما از دولت می خواهند بیشتر بر سرمایه گذاری عملی زمینه سازی کند.

سخی احمد پیمان معاون اتاق معادن و صنعت می گوید: “اگر 500 جواز از مجموع 9 هزار جواز به صورت حقیقی سرمایه گذاری کند، گراف سرمایه گذاری در کشور بلند خواهد رفت.”

به گفته ی مسوولان اتاق معادن و صنعت از اثر بحران های سیاسی در کشور روند سرمایه گذاری و بازرگانی کم رنگ شده است. آنان می خواهند تا برای افزایش سرمایه گذاری در کشور همکاری خود را با سکتور خصوصی بیشتر سازند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

اقدامات طالبان در مورد هفته ی کاهش خشونت

(Last Updated On: فوریه 21, 2020)ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان به تمام نیروهای طالبان اعلان …