سنگ تهداب اولین و بزرگترین مجتمع دینی و فرهنگی در بغلان گذاشته شد

(Last Updated On: سپتامبر 5, 2014)

2dari

خانواده رامین که برای افتتاح کار ساختمانی این مجتمع به بغلان سفر کرده اند میگویند، در این مرکز دینی و فرهنگی یک سالون برای همایش های مردمی، کتابخانه بزرگ و انکشاف یک محراب مسجد در نظر گرفته شده است.

محمد ذاکر” نوری” از بغلان گزارش میدهد که، سنگ تهداب اولین و بزرگترین مجتمع دینی و فرهنگی مرحوم قاضی حبیب الله رامین که کار ساختمان آن حدود ۲۰۰ میلیون افغانی هزینه میگیرد از سوی خانواده رامین در ساحه تپه فرحت شهرپلخمری گذاشته شد.

عبیدالله رامین نماینده مردم بغلان در پارلمان میگوید، این مجتمع دارای کتابخانه بزرگ، سالون همایش های مردمی و یک محراب مسجد بوده که کار ساختمان آن تا سه روز دیگر آغاز میگردد.

سلطان محمد عبادی والی بغلانو امان الدین ضیایی رییس پوهنتون بغلان موجودیت چنین مرکز را برای شهروندان این ولایت یک ضرورت میداند.

آذرخش حافظی رییس روابط بین المللی اطاق تجارت میگوید، در نبود مهمان سرا در بغلان این مجتمع میتواند مکان مناسب برای مهمانان خارجی و روسای دولتی باشد.

خانواده رامین برای مردم بغلان تعهد کرده است که، تا دوسال دیگر سرسبزی این محیط  و بناهای مجتمع دینی و فرهنگی مرحوم قاضی حبیب الله رامین را به گونه کامل ساختمان کرده و در استفاده آنان قرار خواهد گرفت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

پاکستان وضع هر گونه محدودیت بالای کالاهای صادراتی افغانستان را رد می‌کند

(Last Updated On: ژانویه 22, 2020)پاکستان میگوید که آن کشور هیچ گونه محدودیت تازه ای …