خبرهای تازه

سناتوران: وزرای امنیتی با رئیس جمهور مصروف کمپاین های انتخاباتی هستند

(Last Updated On: نوامبر 11, 2018)

هر چند مسوولان امنیتی از بهر افزایش نا امنی ها و میزان بلند تلفات نظامیان از سوی مجلس سنا برای پاسخگویی فرا خواند شده بودند، اما این مسوولان در نشست عمومی حاضر نشدند و معینیان شان را به مجلس معرفی کردند که با اکثریت رأی مخالف اجازه حضور در نشست به آنان داده نشد و عدم حضور مسوولان امنیتی انتقاد های تند اعضای این مجلس را برانگیخت.

محمد هاشم الکوزی، رییس کمیسیون امنیتی و امور دفاعی مجلس سنا می گوید: “همیشه برای ما دروغ می گویند، اینها به چشم ملت خاک می زنند. شما شاهد هستید که روزانه چقدر مردمان ملکی و نظامیان شهید می شوند اما مسئولان پاسخ ندارند.”

جمعه الدین گیانوال، سناتور دیگری می افزاید: “مسولان امنیتی با رییس جمهور مصروف کمپاین های انتخاباتی هستند، در فاریاب، غزنی، پکتیکا وضعیت چگونه است.”

درهمین حال رییس مجلس سنا مسوولان امنیتی را ناقضین قانون میداند و تاکید می ورزد که در برابر مردم و خانه ملت بی اعتنا هستند.

فضل هادی مسلمیار، رییس مجلس سنا می گوید: “بهانه هم حد دارد، ما غمگین هستیم، واقعاً مسئولین امنیتی به مجلس اعتنا نکردند. از همین جا بالای رئیس جمهور صدا می زنم که این ناقضین قوانین باید به چوکات برابر شوند زیرا مجلس سنا با اینها مشکل شخصی ندارند بلکه موضوع ملت افغانستان است.”

با این حال سناتوران درمجلس تاکید می ورزند که مردم در شرایط دشوار قرار دارند و نا امنی ها تهدید جدی در برابر آنان است و اگر حکومت مسوولیت اش را در قبال امنیت جان مردم انجام ندهند، باورمندی مردم از حکومت پایان خواهد یافت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

عرضه خدمات ترانسپورتی در کشور «دیجیتلی» می‌شود

(Last Updated On: سپتامبر 17, 2019) مسئولان در وزارت ترانسپورت، می‌گویند که تاحال سیستم‌های معیاری …