خبرهای تازه

سناتوران امریکایی: پاکستان در مقابل ملیارد ها دالر کمک به هراس افگنان پناه میدهد

(Last Updated On: September 12, 2017 8:40 pm)

برخی از این سناتوران امریکایی در هنگام تصویب بودجه وزارت خارجه این کشور گفته است که پاکستان در مقابل ملیارد ها دالرکمک به هراس افگنان پناه میدهد؛ آنان خواستار قطع کمک های واشنگتن به اسلام اباد شدند.

این سناتوران امریکایی از روند کمک ها به پاکستان، انتقاد شدید کردند و خواستار وضع شرایط سخت تر علیه این کشور اند.

راند پاویل، سناتور امریکایی گفت: “ما میلیاردها دالر را به پاکستان میدهیم. آنها چقدر ما را دوست دارند؟ بعضی اوقات انها ما را کمک می کنند اما بسیاری وقت ها به دشمن پناه می دهند. بعضی وقت ها آنها به شبکه های مختلف که قصد کشتن ما را دارند پناهگاه می  دهند. انها حتی یک نوک انگشت هم بخاطر گرفتاری بن لادن به ما کمک نکردند.”

وی افزود: ” بن لادن در بین انها برای سالها زندگی میکرد اما با معلومات داکتر شکیل افریدی ما توانستیم بن لادن را از بین ببریم. اما پاکستان در عوض شکیل ابراهیمی را به حبس ابد محکوم کرد.”

این گفته های سناتوران امریکایی در حالی مطرح میشود که نخست وزیر پاکستان گفته است تا هنوز تقاضای های مشخص امریکا در مورد اینکه  پناهگاه های تروریستان درخاک کشورش باشد دریافت نکرده است.

خاقان عباسی همچنان هشدار میدهد که هر اقدام در تعضیف تلاش های پاکستان، به معنی تضعیف نبرد با هراس افگنی است.  

وی گفته است: “ما در جنگ علیه هراس افگنان قرار داریم. هر اقدامی که تلاش های ما را تعضیف کند، در حقیقت تلاش های امریکا را تعضیف کرده است.”

سناتوران امریکایی در حالی از قطع کمک ها به پاکستان صحبت می کنند، که به اساس گزارش ها اسلام آباد در سال مالی گذشته یک میلیارد دالر از امریکا دریافت کرده است  و توقع میرود کمک سال جاری به پاکستان به بیش ۱.۴ میلیارد دالر برسد.

About Ariana News

Check Also

دیدبان پنتاگون در مورد پیشرفت جنگ افغانستان مشکوک است

(Last Updated On: February 17, 2018 3:10 pm) یک نهاد دیدبان پنتاگون به تازگی در …