خبرهای تازه

سناتوران از وضیعت امنیتی در کشور نگران اند

(Last Updated On: سپتامبر 27, 2016)

captureاعضای مجلس سنا می گویند، وضیعت امنیتی در سراسر کشور سخت نگران کننده است و حکومت برنامه های اثر گذاری برای کاهش ناامنی ها ندارد.

سناتوران می گویند، درگیری ها در بسیاری از ولایت های کشور میان نظامیان افغان و مخالفان مسلح دولت ادامه دارد، اما حکومت درکار مهار نا امنی ها برنامه های اثر گذار ندارد.

محمد علم ایزدیار، سناتور می گوید: “وضعیت امنیتی در سراسر کشور به ویژه شمال شرق بدتر شده و مخالفان مسلح با استفاده از راه های باز که در چترال است، به افغانستان می آیند و وضیعت امنیتی شمال را بر هم زده اند.”

در همین حال وزیر امور داخله و رییس عمومی امنیت ملی برای پاسخگویی به مجلس سنا فرا خوانده شده بوند، اما این دو مقام امنیتی در نشست حاضر نشدند.

معیین ارشد امنیتی و مسوول پلان ریاست عمومی برای پاسخگویی فرستاده شده بودند و مجلس سنا پس از رای گیری اجازه حضور آنان را در نشست نداد.

از عدم حضور وزیر امور داخله و رییس عمومی امنیت ملی در مجلس سنا سخت انتقاد شد.

از سوی هم فرها سخی، معاون اول مجلس سنا می گوید: “موضوع امنیتی بسیار مهم است و سناتوران هم ابراز نظر های زیای در این باره داشتند، در کمیته روسا تصمیم می گیریم که مسوولان امنیتی بدون قید و شرط باید به پاسخ های نماینده گان مردم جوابگو باشند و باید حضور یابند.”

سناتوران در مجلس تاکید می ورزند که هر چند نظامیان افغان در برابر حملات گروه های مخالف مسلح دولت ایستاده گی می کنند و در نابودی این مخالفان دست آورد های داشته اند، اما این نیروها با چالش های زیادی در میدان های نبرد رو به رو می شوند، که نیاز است تا این چالش های به گونه عملی از میان برداشته شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا می‌خواهد شماری از نیروهای‌اش را در افغانستان نگهدارد

(Last Updated On: آگوست 21, 2019) دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، افغانستان را یک کشور …