خبرهای تازه

سناتوران: آمریکا در قبال افغانستان بازی دوگانه انجام میدهد

(Last Updated On: آوریل 8, 2018)

شماری از سناتوران در مجلس میگویند که آمریکا در حال انجام بازی دوگانه در قبال افغانستان است و تا کنون هیچ اقدامی بر مداخلات پاکستان در امورات کشور نکرده است.

سناتور قیس وکیلی بیان کرد: “آمریکا در برابر افغانستان بازی دوگانه دارد. پاکستان بمباردمان هوایی در کنر انجام میدهد و آمریکا در حالی که با ما پیمان امنیتی دارد، هیچ اقدامی در برابر این مداخلات نمیکند.”

سناتوران به این باوراند که عدم همکاری های راستین جامعه جهانی سبب شده تا وضعیت در افغانستان بدتر شود و نا امنی ها در کشور افزایش یابد.

سناتور جمعه الدین گیانوال گفت: “راه صلح در افغانستان گم شده است و آدرس صلح مشخص نیست. به جای هلمند، خیمه تحصن باید در برابر ساختمان سازمان ملل متحد و سفارت آمریکا زده شود. زمانی صلح در افغانستان خواهد آمد که آمریکا تلاش ها و اقدامات عملی را روی دست گیرد.”

سناتور لطف الله بابا نیز اضافه کرد: “پاکستان شب و روز تلاش می کند که برای کشتار مردم افغانستان چه برنامه سازی کند. نباید در گفتگو ها فریب این کشور خورده شود.”

در عین حال، معاون اول مجلس محمد علم ایزدیار با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر پاکستان اظهار نمود که نباید تعهدات خلاف واقعیت به پاکستان داده شود.

آقای ایزدیار تصریح نمود: “دولت افغانستان اسنادی را که در مذاکرات با جانب پاکستان تهیه می کند نباید طوری باشد که خلاف واقیعت باشد. این کار به زیان کشور و بیشتر به پاکستان سود میرساند.”

سناتوران درمجلس تاکید ورزیدند که افغانستان وضعیت دشواری را تجربه می کند و اگر کشور های کمک کننده دراین زمینه بی تفاوت باشند و اقدامات عملی نکنند، پدیده نا امنی در کشور هیچ گاهی ریشه کن نخواهد شد.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

واکنش‌های تند به رهایی انس حقانی

(Last Updated On: نوامبر 12, 2019) رهایی انس حقانی و دوعضو کلیدی دیگر شبکه حقانی …