خبرهای تازه

سقوط ولسوالی قوش‌تپه؛ ۵۰ سرباز کشته و ۱۵۰ تن دیگر اسیر طالبان شدند

(Last Updated On: جولای 2, 2019)

ولسوالی قوش تپه ولایت جوزجان شب گذشته پس از ساعت‌ها درگیری به دست طالبان سقوط کرد.

محمد شریف منشی شورای ولایتی جوزجان می‌گوید که در پی سقوط این ولسوالی۱۵۰ سرباز امنیتی و دفاعی اسیر طالبان شده و دست کم ۵۰ سرباز نیز کشته شده اند.

آقای شریف میگوید: “امشب ده بجه متاسفانه قوش تپه سقوط کرد و شماری نیروهای امنیتی هم تسلیم طالبان شده و این ولسوالی بصورت کل در اختیار طالبان در آمده است و هم اکنون ۱۵۰ نیرو که شامل اردوی ملی، پولیس ملی و خیزش های مردمی است که اسیر طالبان شده اند و ارقام ها موثق نیست و یکتعداد را طالبان پس از اسارت ۵۰ نفر را کشته اند.”

در همین حال مقام‌های امنیتی در جوزجان می‌گویند که تمامی ارتباطات با نیروهای امنیتی در ولسوالی قوش‌تپه این ولایت با مرکز قطع شده است.

در همین حال واحد وجدان، فرمانده پولیس ولایت جوزجان می گوید: “ولسوالی قوش‌تپه از ده و نیم بجه تا فعلان ارتباط مخابره ای و تلفونی ما قطع است و من سقوط این ولسوالی را نه رد و نه هم تایید کرده میتوانم. نیروهای ما متواری شده و معلوم نیست که در کجاها جا به جا شده اند.”

از سوی هم گروه طالبان در پیامی به رسانه‌ها گفته است که ولسوالی قوش‌تپه را تصرف کرده اند و ۱۰ نیروی امنیتی کشته و ۲۵ تن دیگر زخمی و دست کم ۷۸ تن از این نیروها که شامل پولیس و ارتش می‌شوند را نیز زنده دستگیر کرده اند.

ولسوالی قوش‌تپه حدود ۷۰ کیلومتر با مرکز ولایت جوزجان فاصله دارد و پیش از این نیز گواه تحرکات گروه طالبان بوده است.

سقوط ولسوالی قوش‌تپه جوزجان همزمان با سفر آقای عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور به این ولایت صورت می‌گیرد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

مراسم تحلیف اشرف غنی تا ۱۹ حوت به تعویق افتاده است

(Last Updated On: فوریه 26, 2020) ریاست جمهور با نشر خبرنامه ای گفته است که …