سقوط دو پاسگاه و یک قرارگاه امنیتی در کندز

(Last Updated On: ژوئن 22, 2018)

مقام های محلی میگویند: در یک حمله گروهی طالبان مسلح در ولسوالی امام صاحب کندز بامداد روز جمعه دو پاسگاه و یک قرارگاه نیروهای دولتی به دست طالبان سقوط کرده است.

شورای ولایتی کندز با نگرانی از وضعیت بد امنیتی این ولسوالی بیان نمودند که نیروهای کمکی به محل رسیده اند و درگیری تا قبل از ظهر امروز جریان داشت.

به گفته رییس شورای ولایتی کندز، در این حمله طالبان قرارگاه چهاراهی امام الدین و دو پاسگاه دیگر پولیس های محلی سقوط، ۴ پولیس محلی جان باخته و ۴ نفر دیگرشان زخمی شده اند.

برخی اعضای شورای ولایتی دلیل سقوط این پاسگاه ها را نرسیدن به موقع نیروهای کمکی میدانند که گفته میشود تلفات سنگینی به پولیس محلی وارد شده است.

مسوولان در فرماندهی پولیس کندز این حمله طالبان و تلفات به نیروهای دولتی را تایید کردند و تاکید نمودند که نیرو های کافی برای دفع حمله طالبان به امام صاحب فرستاده شده و پس از چاشت روز جمعه  جنگ در منطقه امام الدین فروکش کرده است.

ولسوالی امام صاحب در غرب کندز از ولسوالی های نا امن میباشد و با کشور تاجکستان هم مرز است. اکنون هم تمامی بخش های مرزی این ولسوالی در کنترول گروه طالبان قرار دارد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …