خبرهای تازه

سفیر تازه معرفی شده به هند کارش را به عنوان سرپرست معینیت عواید و گمرکات آغاز کرد

(Last Updated On: جولای 26, 2019)

ولید تمیم، سفیر تازه معرفی شده افغانستان به دهلی جدید، امروز به عنوان سرپرست معینیت عواید و گمرکات به کار آغاز کرد.

وزارت مالیه در اعلامیه‌ای گفته است که تا آمدن اعتبارنامه از سوی کشور میزبان، آقای تمیم در این سمت به کار ادامه خواهد داد.

ولید تمیم قبل از این به عنوان رییس پیشین اداره مواد نفتی و گاز مایع کار کرده است؛ متهم به فساد اداری بوده و سه پرونده در دادستانی کل دارد.

آقای تمیم خبر گماشته شدن‌اش را به عنوان سفیر افغاسنتان در هند در صفحه‌ی تویتر اش همه‌گانی ساخته است و اما وزارت خارجه می‌گوید که تاکنون تصمیم نهایی در این مورد گرفته نشده است.

صبغت احمدی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه، می گوید، «تا هنوز کسی اعلان نشده به عنوان سفیر و تا هنوز وزارت امور خارجه رسماً اعلان نکرده که در هند کی را سفیر پیشنهاد کرده و منظور شده»

آگاهان از چنین اقدامات حکومت و شخص رییس جمهور انتقاد دارند و می افزایند که چنین گماشتن‌ها سلیقه‌یی است.

جواد محدثی، استاد دانشگاه، می گوید، «خیلی از اصول و موازین که باید در گماشتن افراد به جایی یا کنار زدن افراد از جای دیگر رعایت شود رعایت نمی شود.»

در دادستانی کل علیه آقای تمیم سه پرونده به اتهام فساد اداری باز شده است، تازه یک پرونده آن برای بررسی بیشتر به دادستانی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری فرستاده شده است.

جمشید رسولی، سخن‌گوی دادستانی کل، می گوید، « از این شخص چند قضیه تحت کار سارنوالی قرار دارد یک قضیه اش در مربوطات سارنوالی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری بود که غرض مستند سازی در مراجع کشفی صادر شده و فعالیت های کشفی را پیرامون قضیه غرض تحقیقات دوباره به سارنوالی بفرستد دو قضیه دیگر هم تحت کار اداره مبارزه با فساد ما است.»

در ۵ سال گذشته رییس عمومن رییس جمهور غنی و اعضای برجسته کابینه اش در استخدام ها مصلحتی و عزل نصب های غییر قانونی متهم شده است.

حتی این ادعا ها تا حدی بوده که رییس جمهوری را به انحصار قدرت در ارگ متهم کرده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ارگ: طالبان باید بجای بهانه جویی هییت شان را معرفی کنند

(Last Updated On: مارس 29, 2020)ریاست جمهوری، از طالبان میخواهد که بجای بهانه جویی، هییت …