خبرهای تازه

سفیر امریکا: گفتگوهای بین الافغانی پس از توافق واشنگتن با طالبان آغاز خواهد شد

(Last Updated On: مارس 26, 2019)

جان بس سفیر ایالات متحده امریکا در کابل در یک گفتگو ویژه با آریانانیوز بر مذاکرات صلح با نماینده گان گروه طالبان خوشبین است و تاکید می ورزد که تصمیم نهایی را در این زمینه بعد از توافقات نهایی، دولت افغانستان خواهد گرفت. 

آقای بس می گوید: “اگر ما بتوانیم در مورد خروج نیروهای بین المللی به نتیجه برسیم بعد بخش مهم از این گفتگو ها به گفتمان جامعه افغانستان و نمایندگان دولت افغانستان با طالبان خواهد بود و آنها در مورد مسایل صحبت خواهند کرد که تنها افغان ها می توانند تصمیم نهایی را درآن موارد بگیرند.”

سفیر امریکا تاکید دارد که پیشرفت های در زمینه گفتگو های صلح  صورت گرفته و کشورش افغانستان را تا رسیدن به صلح تنها نخواهد گذاشت. وی همچمنان توافق با طالبان را حتمی می داند اما پافشاری دارد که در توافق با طالبان باید قربانی های 17 سال اخیر افغانستان در نظر گرفته شود.

سفیر امریکا در کابل می افزاید: “ما میخواهیم با مردم افغانستان کمک کنیم تا به یک آیندهء دست یابند که در آن هر شهروند این کشور از تمام اقشار بتواند در صلح و رفاه زندگی کنند و هر نوع توافق صلح میان دولت افغانستان و نماینده گان طالبان باید ارزش دستآورد های 17 ساله جامعه افغانستان را داشته باشد.”

این گفته ها در حالی ابراز می شود که قرار است در روز های نزدیک ششمین دور گفتگو های صلح میان نماینده گان طالبان و امریکا در قطر بر گزار شود. بحث ها روی توافقات نهایی برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان خواهند بود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

میلر: نیروهای حمایت قاطع و افغان به تعهد شان برای کاهش خشونت‌ها پابند اند

(Last Updated On: فوریه 22, 2020)دوره هفت روزه‌ی کاهش خشونت‌ها امروز شنبه، ۳ حوت، آغاز …