خبرهای تازه

سفر هیئت طالبان به تاشکند

(Last Updated On: آگوست 12, 2018)

یک هیات طالبان به رهبری شیر عباس استانکزی هفته گذشته به تاشکند، پایتخت ازبکستان، سفر کرده و با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرده است.

این دیدار در مقر وزارت خارجه ازبکستان با مقامات این کشور صورت گرفته است.

وزارت خارجه ازبکستان با نشر اعلامیه‌ای این خبر را تایید کرده گفته است که دو طرف روی روند صلح در افغانستان تبادل نظر کرده اند.

اما در این اعلامیه‌ در مورد این گفتگوها جزییاتی ارایه نشده است.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر در مورد این سفر، با نشر اعلامیه ای گفته است: ” هیات ما با آقای عبدالعزیز کامیلوف، وزیر امور خارجه ازبکستان و آقای عصمت الله ایرگشیف، نماینده ویژه رییس جمهور ازبکستان برای افغانستان دیدار کرده و درباره‌ی اوضاع جاری افغانستان مانند امنیت و همچنان در مورد پروژه‌های ملی مانند خطوط راه آهن و خطوط برق گفتگو کرده اند.”

در اعلامیه گروه طالبان آمده است که این گروه در مورد چگونگی دستیابی به صلح در افغانستان و خروج نیروهای خارجی از کشور نیز با مقامات ازبکستان گفتگو و تبادل نظر کرده اند.

ازبکستان در ماه مارچ سال جاری نیز میزبان یک نشست در مورد صلح در افغانستان بود.

هیات گروه طالبان در حالی به تاشکند سفر و روی روند صلح در افغانستان بحث کرده اند که افراد این گروه از سه روز به این سو بالای شهر غزنی حملات گسترده انجام داده اند که در نتیجه این حملات ده‌ها تن به شمول غیر نظامیان کشته و زخمی شده اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

مجلس سنا اظهارات ترمپ در مورد افغانستان را توهین‌آمیز خواند

(Last Updated On: جولای 23, 2019) مجلس سنا، گفته‌های تازه دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، …