سفارت روسیه به اظهارات اخیر ستانکزی واکنش نشان داد

(Last Updated On: فوریه 6, 2018)

الیکساندر مانتیتسکی، سفیر روسیه در کابل امروز به خبرنگاران گفته که این کشور بخاطر احتمال آمدن جنگجویان داعش از عراق و سوریه به افغانستان، تدابیر امنیتی را در مرزهای افغانستان بیشتر ساخته است.

آقای منانتیتسکی در واکنش به اظهارات معصوم استانکزی، رییس عمومی امنیت ملی کشور، مبنی بر حمایت روسیه از گروه طالبان گفت که برخی از مقام های (افغان) ناکامی برنامه های جنگی شان را به دوش روسیه میگذارند.

وی با رد این اظهارات رییس عمومی امنیت ملی گفت که این اتهامات بی بنیاد است.

این مقام روسی در مورد حمایت از طالبان اظهار داشت: ” روسیه بار ها گفته است هیچ گونه کمک را در اختیار طالبان قرار نمی دهد، اما برخی مقام ها ناکامی جنگ خود را به گردن روسیه می اندازند و یک بار دیگر با مسوولیت می گویم که طالبان را حمایت نمی کنیم و موضوع گیری ما واضع است.”

با آنکه روسیه بارها از سوی مقامات امنستی و نظامی افغانستان متهم به حمایت از شورشیان طالبان شده است اما این اتهامات تا کنون تاثیرات چندانی روی روابط مسکو و کابل نگذاشته است.

به تازگی سفارت روسیه در کابل برای بیش از سی نظامی ارتش بورسیه تحصیلی آماده کرده و قرار است آنها در طول شش سال آینده آموزش های نظامی را به صورت اکادمیک در روسیه فرا بگیرند.

جنرال اقبال علی نادری، معاون بخش پرسونل و تعلیمات وزارت دفاع در مورد این بورسیه های نظامی گفت: “درحالی که ارتش افغانستان یک ارتش جوان است و جنگ را در برابر تروریزم جهانی به پیش میبرد، اما کدر های مسلکی نظامی یک نیاز است که این جوانان پس از آموزش های نظامی در روسیه به عنوان کدر های مسلکی در ارتش ملی یک جا میشوند.”

About Ariana News

Avatar

Check Also

ریاست اجرائیه ارگ و اداره احصائیه را به مهندسی انتخابات متهم کرد

(Last Updated On: جولای 16, 2019) اداره‌ ملی احصائیه و معلومات، در تبانی با ارگ …