سرپرست وزارت صنعت و تجارت و شهردار جدید کابل رسماٌ معرفی شدند

(Last Updated On: فوریه 9, 2019)

رییس جمهور غنی، طی یک مراسمی که در ارگ برگزار گردیده بود اجمل احمدی، را به عنوان سرپرست وزارت صنعت و تجارت و احمد ذکی سرفراز، را به عنوان شهردار کابل معرفی کرد.

آقای غنی، در خصوص تعیین سرپرست وزارت صنعت و تجارت ضمن تمجید از کارکردهای اجمل احمدی، او را شخص آگاه و کار فهم خطاب کرده وافزود که اجمل احمدی در رسیدن افغانستان به درجه نخست در زمینه اصلاحات از سوی بانک جهانی، نقش عمده داشته است.

همچنان آقای غنی، در مورد شهردار جدید کابل گفت که آقای سرفراز در چوکات وزارت شهر سازی با کمپنی (ساساکی) در زمینه انکشاف کابل مشترکاٌ کار کرده و تمامی مشکلات و چالش‌های موجوده شهرداری کابل برایش معلوم می‌باشد.

در همین حال، رییس جمهور کشور افزود که افغانستان را در هماهنگی و همکاری با سکتور خصوصی از یک کشور وارداتی به یک کشور صادراتی مبدل خواهد کرد.

از سویی هم، رییس جمهور غنی، تاکید کرد که در نتیجه همکاری خوب و کار نزدیک با سکتور خصوصی صادرات کشور تا سال ۲۰۲۴ به ۸میلیارد دالر افزایش  یافته می‌تواند.

با این حال، رییس جمهور کشور ضمن صحبت روی کادر جوان در کشور می‌گوید، از ظرفیت‌های دانشگاه‌های افغانستان تا هنوز استفاده صورت نگرفته است. وی گفت که دانشگاه‌ها باید در طرح‌های دولت، نقش مشوره دهی و اجراییوی داشته باشند، تا تغییرات اساسی به میان آید. وی افزود که شهرداری‌ها باید به نهادهای پاسخگو مبدل شوند، تا شهروندان در کوتاه مدت، تغییرات اساسی را شاهد باشند.

 شهرادر جدید کابل و سرپرست وزارت صنعت و تجارت نیز تعهد نمودند که بیشتر از پیش برای رشد و آبادانی کشور سعی به خرج خواهند داد تا تغییرات واقعی در دوره کاری شان در این نهادها رونما گردد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

طالبان یک عضو شورای ولایتی سمنگان و چهارتن دیگر را در بغلان باخود بردند

(Last Updated On: آگوست 24, 2019) محمدهاشم سروری، معاون شورای ولایتی سمنگان، می‌گوید که طالبان …