خبرهای تازه

سرپرست سفارت امریکا: افغانها در آزادی زوج کانادایی نقش کلیدی داشتند

(Last Updated On: اکتبر 18, 2017)

کیتلن کولمن امریکایی با خانواده اش در سال 2012 از سوی شبکه حقانی روبوده شده و به پاکستان منتقل شده بودند.

هفته ی پیش ارتش پاکستان ادعا کرد که پس از دریافت معلومات استخباراتی این خانواده امریکا را از قید طالبان از منطقه ی کرم آن کشور آزاد ساختند اما سفارت امریکا در کابل نقش افغانها را در آزادی این خانواده برازنده میداند.

هوگو لارنس، سرپرست سفارت امریکا در کابل می گوید: “من می دانم که کیتلن و جاشوا در افغانستان ربوده شده بودند، اما بر اساس معلوماتی که من دارم، آنها و فرزندان شان در تمام این وقت در پاکستان توسط شبکه تروریستی حقانی نگهداری می شدند. من فکر می کنم که افغان ها نیز به ‌خاطر حمایت خستگی ناپذیر و ادامۀ همکاری در امر رهایی این فامیل، سزاوار ستایش هستند.”

در همین حال شماری از اعضای مجلس نماینده گان و آگاهان نظامی از امریکا میخواهند که لانه های گروه های هراس افگن را در پاکستان هدف قرار دهد.

نذیر احمد احمد زی، معاون مجلس نمایندگان در مورد اظهار داشت: “از بین بردن لانه های تروریستی در پاکستان خواست حکومت و مردم افغانستان بوده است. هر گاه در این جا این لانه ها هدف قرار می گیرند مورد حمایت ماست.”

عتیق الله امرخیل، آگاه نظامی می گوید: “این یک نیرنگ پاکستان بود. پاکستان میدانست که آنان در این کشور نگهداری می شوند و حالا این خانواده امریکایی را برای کاهش فشار های امریکا بالای خود آزاد ساخته است.”

این شهروند امریکایی پس از رهایی از قید طالبان ادعا کرد که در جریان پنج سال یک دخترش از سوی طالبان کشته شده و به همسرش تجاوز جنسی کردند اما این ادعا از سوی طالبان رد شده است.

گزارشگر: فواد ناصری

About Ariana News

Avatar

Check Also

تاکید وزیر دفاع امریکا بر کاهش نیروهای امریکایی در افغانستان

(Last Updated On: دسامبر 12, 2019)وزیر دفاع امریکا میگوید که این کشور با حفظ عملیات …