خبرهای تازه

سرور دانش: بیشترین تهدید علیه رسانه ها هراس افگنان اند

(Last Updated On: آوریل 25, 2018)

سرور دانش، معاون دوم رییس جمهور امروز در نشست “آزادی بیان” در کابل گفت بیشترین تهدید بر ضد رسانه ها در گام نخست هراس افگنان است.

معاون دوم رییس جمهور تصریح کرد: ” هنوز هم چالش های زیاد در برابر رسانه ها وجود دارد که در این راستا تهدید اصلی گروه های هراس افگن تشکیل میدهد و دوم نهاد های دولتی به اثر نا آگاهی از قانون و یا برخی اوقات آگاهانه انجام می دهند “

امروز، چهار شنبه، پنج ثور شماری از مقامات دولتی، نهادهای ناظر رسانه یی و نماینده سازمان ملل در نشت تحت عنوان “آزادی بیان” در کابل گرد آمدند و در مورد چالش های فرا راه رسانه ها در افغانستان، سخن گفتند.

با این حال کمیته مصوونیت خبرنگاران از افزایش میزان خشونت علیه خبرنگاران و کندی عملکرد حکومت در زمینه اطلاع دهی ابراز نگرانی کرده است.

نجیب شریفی، رییس کمیته مصوونیت خبرنگاران در این نشست اظهار داشت: ” ۶۷ در صد خشونت ها در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است و نهاد های حکومتی نیز در اطلاع دهی کند کار می کنند.”

تاداماچی یماموتو،  نماینده سازمان ملل نقش رسانه ها را سودمند دانسته و هر نوع تهدید علیه خبرنگاران را پذیرفتنی ندانست.

این اظهارات در حالی بیان می شود که در تازه ترین رویداد، همین امروز، چهارشنبه، خبرنگار تلویزیون کابل نیوز در ولایت قندهار از سوی افراد مسلح ترور شد.

گزارشگر: سمیرا ظفری

About Ariana News

Avatar

Check Also

سرمایه‌گذاران از کمبود زمین در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل شاکی اند

(Last Updated On: آگوست 23, 2019) بیش از۲۰۰ کارخانه تولیدی در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل، …