سرمربی تیم ملی فوتبال کشور از بهر فروپاشی تیم ملی هشدار می‌دهد

(Last Updated On: فوریه 6, 2019)

انوش دستگیر، سرمربی تیم ملی فوتبال کشور از بهر فروپاشی تیم ملی هشدار می‌دهد.

آقای دستگیر، می گوید، عدم برگزاری بازی‌های تدارکاتی تیم ملی فوتبال کشور با کویت و دیگر کشورها، فدراسیون‌های فوتبال آن کشورها به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی)، شکایت خواهند کرد؛ که این امر خطر تعلیق و یا حذف ملی پوشان فوتبال افغانستان از رقابت های مقدماتی آسیا و جهان را، همراه خواهد داشت.

در همین حال، آقای دستگیر همچنان در صفحه‌ی رسمی فیسبوک‌اش نگاشته است که، حل تمامی مشکلات موجود سد راه تیم های ملی فوتبال به ویژه تیم ملی بزرگسالان بستگی به رفع تعلیق وظیفه‌ی سید علی رضا آقا زاده، سکرترجنرال فدراسیون فوتبال از سوی دادستانی کل دارد؛ زیرا او رابطه میان فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا با افغانستان می‌باشد.

با این حال، سرمربی تیم ملی فوتبال کشور در ادامه از دادستانی کل کشور نیز خواسته است تا برای جلوگیری از فروپاشی تیم ملی و فوتبال افغانستان اقدام جدی کند.

مشکلات سد راه فوتبالیستان کشور پس از آن به وجود آمد که دادستانی کل کشور به دلیل وجود فساد اخلاقی در در بخش فدراسیون فوتبال ، وظیفه‌ی پنج عضو به شمول رییس این نهاد را تعلیق کرد و نیز آنان را ممنوع الخروج اعلام کرد.

از سویی هم، هفته پیش همایون کارگر، معاون فنی فدراسیون از سوی دادستانی رفع تعلیق شد که گویا مشکلات فدراسیون فوتبال حل خواهد شد اما ظاهراً دیده می شود که خطرات جدی در راه است و جنجال ‌های فدراسیون و بازیکنان را چندبرابر خواهد کرد.

گفتنی است که در این اواخر تمامی معاملات پولی فدراسیون فوتبال به بن‎بست رو کرده و نیز مبلغ هنگفتی به یکی از شرکت های خصوصی ترکی از بابت میزبانی ماه دسامبر تیم ملی فوتبال بدهکار است. که گفته می شود شکایت این شرکت هم به زودی به فیفا یا کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهد رسید.

گزارش دهنده: عبیدالله انوری

About Ariana News

Avatar

Check Also

وظایف ۳ عضو بورد کرکت به حالت تعلیق درآمد

(Last Updated On: جولای 6, 2019) وظایف ۳ مقام بورد کرکت افغانستان، به حالت تعلیق …