خبرهای تازه

ستاد های انتخاباتی هردو نامزد ریاست جمهوری از آغاز تفتیش آراء استقبال کردند

(Last Updated On: جولای 16, 2014)

candidate

پس از دیدار های متعدد برای نخستین بار سخنگویان ستاد انتخاباتی داکتر اشرف غنی احمدزی و داکتر عبدالله عبدالله در نشست مشترک خبری در برابر رسانه ها حضور یافتند و درباره تشکیل دولت وحدت ملی سخن زدند.

این دو ستاد انتخاباتی از تفتیش آراء دور دوم انتخابات استقبال کردند و گفتند که از نظارت نهاد های بین المللی برای معلوم شدن نتیجه انتخابات خوشبین اند.

فیض الله ذکی سخنگوی ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمدزی گفت:” حکمت مردم می گوید که “دیر آید درست اید” هر قدر آمادگی بیشتر باشد انشاالله که روند موفقانه تر به پیش میرود و انشاالله روند شمارش هم فردا شروع میشود و به نگرانی ها پیان داده میشود”.

ازسوی هم ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله از دیدارهای متعدد دیگری در روزهای آینده بین این دونامزد خبرداده گفت که این دیدارها برای هماهنگی بیشتر برای ایجاد حکومت وحدت ملی دوام خواهد کرد.

سید حسین فاضل سانچارکی سخنگوی ستاد انتخاباتی داکتر عبدالله عبدالله گفت:” در چارچوب سیاسی که بین دو کاندید صورت گرفته حکومت وحدت ملی در محور آن قرار دارد در این مورد به صورت کلی صحبت شده، اما قرار است که در نشست ها بعدی و تیم ها که از طرف هر دو تیم تشکیل میشود به صورت دقیق تر روی موضوعات تشکیل حکومت صحبت کنند”.

این درحالیست که کمیسیون مستقل انتخابات خبر داده است که روند تفتیش آراء را روز پنجشنبه آغاز میکند که به گفته مقامات این کمیسیون برای تفتیش این آراء ۱۰۰ تیم روزانه هزار صندوق را تفتیش خواهند کرد و این روند سه هفته را در بر خواهد گرفت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا می‌خواهد شماری از نیروهای‌اش را در افغانستان نگهدارد

(Last Updated On: آگوست 21, 2019) دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، افغانستان را یک کشور …