خبرهای تازه

سالانه شانزده ملیارد افغانی برای واردات بوت به مصرف میرسد

(Last Updated On: آگوست 22, 2015)

vlcsnap-2015-08-22-18h07m48s124

مسوولان اتحادیه بوت دوزان افغانستان یاد آور می شوند که  شرکت های داخلی توان آن را دارند تا نیازمندی های کشور را تولید کنند اما حمایت لازم نمیشوند .

 

با این حال اداره حمایت از سرمایه گذاری می گوید : برای بازار یابی بوت های افغانی در داخل و خارج از کشور تلاش خواهند کرد .

 

بوت دوزی فرهنگ دیرنه افغانستان  بوده و درحال حاضر 450 فابریکه بوت سازی در کشور فعال است اما کمبود برق و عدم حمایت دولت ، فعالیت این صنعت کاران را با مشکل رو به رو کرده است .

 

محمد آصف رییس اتحادیه بوت دوزان افغانستان میگوید” در حال حاضر حدود 450 فابریکه تولید بوت در کشور وجود دارد اگر از ما حمایت شود می توانیم نیاز مندی های کشور را تامین کنیم “

 

به اساس آمار ها سالانه حدود شانزده ملیارد افغانی برای واردات بوت های خارجی مصرف میشود .

در حالیکه برخی از بوت دوزان می گویند : آنان توان تولید بوت های با کیفیت را دارند.

 

محمد ظاهر یکتن ازاین بوت دوزان میگوید ” ما برق نداریم ، حمایت دولت را نداریم بازار های فروش نداریم اگر همه جور شوند بوت افغانی از بوت های پاکستان و چینایی با کیفیت است ”

 

با این حال اداره حمایت از سرمایه گذاری یاد اور میشود که تلاش برای حمایت از صنعت بوت دوزان افزایش یافته است .

 

قربان حقجو رییس اداره حمایت از سرمایه گذاری میگوید ” با توجه به وضعیت که بوت دوزان دارند باید زودتر به مشکلات آنها رسیده گی شود “

 

گفته می شود تنها صنعت بوت دوزی در کشور با مشکلات فروان رو به رو نیست بلکه بیشترین اتحادیه های صنعتی همواره از عدم حمایت دولت در سیزده سال گذشته ابراز نگرانی کرده اند .

About Ariana News

Avatar

Check Also

اتهام‌های بهره‌گیری جنسی در ارگ؛ دادستانی کل خواستار مستندسازی شد

(Last Updated On: جولای 18, 2019) دادستانی کل، هشدار می‌دهد که اگر افراد اتهام‌های بهره‌گیری …