سازمان همکاری های اقتصادی منطقه یی وضعیت اقتصادی افغانستان را نگران کننده خواند

(Last Updated On: می 31, 2018)

سازمان همکاری های اقصادی منطقه یی می گوید که اختلافات حکومتی و ناامنی  سبب شده تا وضعیت اقتصادی افغانستان از حالت  رکود به سوی بحران کشانده شود.

اختلافات درون حکومتی در کنار نا امنی دو چالش بزرگ  است که سازمان ایکو یا همکاری های اقتصادی منطقوی را از بابت بحران اقتصادی در افغانستان نگران کرده است.

با باور سازمان همکاری های اقتصادی منطقه ای این وضعیت درکنار اینکه رشد اقتصادی از منابع داخلی را خساره مند ساخته است سبب کاهش علاقمندی سرمایه گذاری سکتور خصوصی نیز شده است .

آذرخش حافظی، ریس این سازمان گفت:”وضعیت اقتصادی از رکور به سوی رفته می رود وقتی ملی سر اختلافات پیش برده می شود . وقتی ملی ضایع می شود درحالیکه کشو پر از منابع رشد بود و حالا هم فرصت های زیاد است.”

به باور این سازمان نبود دیدگاه ملی در درون حکومت برای راه اندازی برنامه های کلان  اقصادی سبب افزایش فقر و عدم رشد چشمگیر اقتصادی شده است. موردی که آگاهان نیز بر آن مهر تایید می گذارند .

سید  مسعود، آگاه اقتصادی بیان داشت:”ما باید مدیریت کنیم درست است که ناامنی یک چالش است اما ما منابع خود را باید به کار ببریم تا امنیت ایجاد شود.”

این در حالیست که بی برنامه گی ها دولت در سه سال گذشته آمار فقر را نیز بلند برده است که به اساس این آمار بیشتر از ۵۰ در صد شهروندان کشور زیر خط فقر قرار دارند.

گزارشگر: سمیرا ظفری

About Ariana News

Avatar

Check Also

اخراج والی حکومت از سرپل؛ عبدالله والی جدید تعین کرد

(Last Updated On: فوریه 22, 2020)عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور چهار روز پس از اعلام …