خبرهای تازه

سازمان ملل از طالبان خواست تا حاضر به گفتگوهای صلح با حکومت افغانستان شود

(Last Updated On: مارس 9, 2018)

شورای امنیت سازمان ملل در یک نشستی در مورد افغانستان، از طالبان مسلح خواست تا برای تامین صلح حاضر به گفتگو با حکومت افغانستان شوند.

محمود صیقل، نماینده دایم افغانستان در سازمان ملل متحد گفت: “بیش از این باید به طالبان اجازه داده نشود که شانس صلح را از دست دهند چنانچه در گذشته از دست داده اند.”

وی در واکنش به ادعای برخی مقام های پاکستانی که گفته اند هراس افگنان در کمپ های مهاجران افغان اند، بیان داشت که هراس افگنان در خارج از خاک افغانستان لانه دارند، اما اتهام آن به مهاجران افغان است.

طالبان اخیراً دو بار از امریکا خواسته است که با آنان گفتگو کند. اما سازمان ملل متحد به این باور است که گروه طالبان باید با حکومت افغانستان گفتگو کنند، به این دلیل که یک طرف جنگ حکومت است.

تداماچی یاماما تو، نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان بیان کرد: “طالبان استدلال می کنند که طرف مذاکره آنها حکومت افغانستان و دیگر گروه های داخلی این کشور نیست. اما آنها از یاد می برند که سالانه در درگیری نیروهای امنیتی افغان و طالبان هزاران افغان کشته ویا زخمی می شوند.”

به باور مقام ها در حکومت افغانستان طالبان می توانند از راه سیاسی رای شهروندان افغانستان را بدست آورده و از راه قانونی به حکومت برسند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

مراسم تحلیف اشرف غنی تا ۱۹ حوت به تعویق افتاده است

(Last Updated On: فوریه 26, 2020) ریاست جمهور با نشر خبرنامه ای گفته است که …