خبرهای تازه

سازمان ملل از رهبران سیاسی افغانستان خواست تا با هم بگونه مشترک کار کنند

(Last Updated On: دسامبر 20, 2017)

افزایش تنش ها در فضای  سیاسی افغانستان و رویارویی عطا محمد نور با کاخ ریاست جمهوری به نگرانی های سازمان ملل متحد در افغانستان افزوده است.

این سازمان توصل به تنش های سیاسی میان رهبران و سیاسیون را برای افغانستان زیان بار میداند.

سازمان ملل متحد از رهبران سیاسی افغانستان میخواهد به جای توصل به تنش های سیاسی به صورت مشترک برای تامین صلح در  این کشور کار کنند.

مسوول امور سیاسی این سازمان در افغانستان می گوید که این کشور با مشکلات زیادی روبرو است.

اسکات اسمیت، مسوول امور سیاسی سازمان ملل در افغانستان گفته که “رهبران سیاسی افغانستان باید منافع عموم را در نظر گیرند و برای رسیدن به صلح بهتر است باهم کار مشترک نمایند تا متوصل شدن به تنش های سیاسی، مشکلات در این کشور وجود دارد و تنها راه حل ان کار مشترک است.”

عطا محمد نور پس از اعلام امضای استعفا اش از سوی رییس جمهور غنی از هر گونه گزینه در برابر حکومت یاد کرده است.

اما وزارت دفاع ملی میگوید که نظامیان افغان آماده دفاع از نظام کنونی بوده و عطا محمد نور باید به کاری دست نزند که امنیت کشور را متضرر سازد.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی که به روز چهارشنبه در یک نشست خبری سخن میزد گفت: “امید واریم که کاری نشود که امنیت افغانستان متضرر شود. استاد عطا بیشتر از ما میداند و باید این تنش ها حل گردد.”

عطا محمد نور که 15 سال تمام به عنوان والی بلخ کار کرده است روز دوشنبه امضای استعفایش از سوی کاخ ریاست جمهوری منتشر شد. اما آقای نور میگوید که این تصمیم رییس جمهور برایش قابل پذیریش نیست و حزب جمعیت اسلامی نیز خواستار تجدید نظر رییس جمهور در این تصمیم اش شده است.

گزارشگر: فواد ناصری

About Ariana News

Avatar

Check Also

تیم عبدالله: بدون رسیدگی به تقلب های انتخاباتی اعلام نتایج ابتدایی برای ما قابل قبول نیست

(Last Updated On: دسامبر 11, 2019)دسته انتخاباتی «ثبات و همگرایی» هشدار می‌دهد که بدون رسیدگی …