خبرهای تازه

ساخت طرح جدید برای خواستگاری/ازدواج و طلاق از طریق انترنت

(Last Updated On: ژانویه 10, 2017)

captureوزارت عدلیه میگوید، طرح جدیدی برای خواستگاری، ازدواج و طلاق از طریق انترنت ساخته میشود.

این موضوع پس از گفتمانی روی میز وزارت عدلیه قرار گرفت، تا درچهارچوب قانون خانواده جا داده شود اما این طرح تا کنون نهایی نشده است.

امان ریاضت، سخنگوی وزارت عدلیه گفته است: “وزیر عدلیه بنابر ملاحظات که داشت تصمیم گرفته شد تا این طرح با علما و جامعۀ مدنی شریک شود.”

برای نخستین بار ناصر فولاد که در یک خانوادۀ روحانی و نهایت مذهبی بزرگ شده است، در دوم جنوری سال ۲۰۱۷ در فیسبوک از دوست دختر اش نیلوفر غلامی خواستگاری میکند.

وی با گذاشتن این متن از سنت ها و عرف ها چشم پوشی کرد: “هم اکنون میخواهمت، همچون رگی که خون لازم است یا قلبی که یک شوک کوچک میخواهد تا شاید زنده بمایند، می آیی؟ دوست دارم که بعد از این با تو و در کنار تو نفس بکشم، در این سفر زندگی هم سفرم میشوی؟”

در ۲۴ دیگر همچنان نیلوفر به فولاد روی صفحۀ فیسبوک اش پاسخ مثبت داد و نوشت: “جواب من به فولاد عزیزم بله است، بله.”

عبدالناصر فولاد در مصاحبۀ با آریانا نیوز گفت: “این کار ساده نبود، خیلی ریسک داشت اما به هر نحوی خواستیم به ناهنجار ها و سنت ها پشت پا بزنیم.”

در جامعۀ که شاید بسیاری وقت ها پسر و دختر در پیوند ازدواج حق انتخابات را ندارند و حتی شاید در شب نکاح یک دیگر را ببینند، ایجاد خواستگاری، ازدواج و طلاق آنلاین کار ساده و آسان نبوده و برای برخی ها پذیرفتنی نیست، اما خواستۀ بسیاری از جوانان این است که باید ارزش های مدرنیته در تضاد با اسلام قرار نگیرد.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Check Also

تلفات سنگین طالبان در ولایت های قندز و فاریاب

(Last Updated On: مارس 24, 2019) در نتیجه سه روز عملیات مشترک نظامیان مستقر در …