زندگی نامه دونالد ترمپ، چهل و پنجمین رییس جمهور آمریکا

(Last Updated On: ژانویه 21, 2017)

trumpدونالد ترمپ رئیس جمهور منتخب امریکا به عنوان چهل و پنجمین رییس جمهور آمریکا سوگند وفاداری یاد کرد.

ترمپ 70 ساله در 8 نوامبر 2016 و بعد از کارزار انتخاباتی جنجال برانگیز و در کمال ناباوری توانست نتیجه رای کالج انتخاباتی را از آن خود کند و رقیب دموکرات خود هلاری کلینتون را شکست دهد.

دونالد جان ترمپ – متولد سال 1946 – چهره سرشناس برنامه های ریلیتی آمریکا و از متشبثین معروف ایالات متحده و اکنون چهل و پنجمین کاخ نشین قصر سفید! بسیاری او را مثال خوبی برای ضرب المثل «خواستن توانستن است» می  دانند چرا که در زندگی به دنبال هرچه بوده را یافته است.

ترمپ در رشته کارشناسی اقتصاد از دانشگاه پنسلوانیا فارغ شده و در عین حال با پدرش  فرید ترامپ  در بخش تجارت کار می کرد. دونالد بعد از سال 1971 مسوولیت عمومی کار و بار را بر عده می گیرد و سازمان ترمپ که مجموعی بزرگی از شرکت ها و سازمان ها در سراسر جهان را در دست می گیرد.

ترمپ به عنوان یکی از 500 شخص ثروتمند جهان از سوی مجله فوربس نامگذاری شد و سه ازدواج او توجه عموم رسانه ها را جلب کرد. او قبل از اینکه در سال 2016 خود را نامزد انتخابات آمریکا کند، رابطه ای نزدیک با سران سیاسی، نظامی و اقتصادی آمریکا داشت.

ترمپ در سال 2011 نیز  نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد، اما بعد از چندی کنار رفت و بار دیگر در سال 2016 نامزدی خود را برای انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد. ابتدا همه فکر می کردند که او نامزد نمی شود. بعد از اعلام نامزدی، بسیاری فکر کردند که از انتخابات درون ایالتی بیرون نخواهد شد، اما او پیروز انتخابات درون ایالتی شد. سپس گفتند که نمیتواند نامزد حزب جمهوری خواه شود اما او به عنوان نامزد رسمی جمهوریخواهان در آمد. بعد از آن بسیاری –  احتمالن حتی خود او – نیز فکر نمی کرد که هیلاری کلینتون، این بانوی سرشناس سیاسی آمریکا را در یک کارزار نفس گیر شکست بدهد، اما در کمال ناباوری او را شکست داد.

دونالد ترمپ از 20 جنوری سال 2017 و برای مدت چهار سال سکان هدایت آمریکا را به دست می گیرد، اما مخالفین او – که شمار آنها کم نیستند – از آینده ی جهان در کنار تصمیم های ترمپ نگران هستند. موضع گیری های عوامگرایانه و در بعضی وقت ها افراطی او مخالفان اش  را که بیشتر از  میان هنرمندان و سیاستگذاران برجسته جهان می باشند بیشتر ساخته است.

او در حالی پا به کاخ سفید می گذارد که هنوز سرنوشت وعده های دوران انتخاباتی او در هاله یی از ابهام قرار دارند. وعده های نظیر شدیدتر شدن قوانین مهاجرتی آمریکا، زیر نظر داشتن مهاجرین مسلمان برای مقابله با تروریزم، ساختن دیوار در مرز مکسیکو– آمریکا از جمله مواردی اند که سیاسیون آمریکا را نگران ساخته است. در بیرون از آمریکا نیز همپیمانان هنوز هم تصویر واضحی از اینکه سیاست خارجی ترامپ در قبال قضایای مهم جهان چی خواهد بود، به اقدامات اداره جدید آمریکا به دیده شک و نگرانی می بینند.

گزارشگر: وارث نایل

About Ariana News

Avatar

Check Also

کشته شدن ۹ تن از نیروهای خیزش مردمی در حمله طالبان – کاپیسا

(Last Updated On: فوریه 18, 2020)منابع امنیتی در ولایت کاپیسا میگویند که ۹ تن از …