خبرهای تازه

زمان: طالبان با گروه‌های هراس‌افگن دیگر ارتباط قوی دارد

(Last Updated On: دسامبر 7, 2019)

ادریس زمان سرپرست وزارت خارجه کشور میگوید که هنوز هم ارتباط قوی میان طالبان و گروه‌های هراس افگن دیگر وجود دارد.

آقای زمان در ۲۶مین نشست شورای وزیران سازمان امنیت و همکاری اروپا با ابراز این مطلب می‌افزاید که طالبان در صدر جدول گروه‌های هراس افگن در افغانستان قرار دارد.

ادریس زمان سرپرست وزارت خارجه میگوید: “طالبان شریک اصلی تمامی گروه‌های هراس افگن بین المللی است که حمله های هراس افگنانه در افغانستان انجام می‌دهند. هنوز هم رابطه قوی و همکاری میان طالبان، القاعده و نزدیک به ۲۱ گروه هراس افگن دیگر در افغانستان وجود دارد.”

آقای زمان منابع اصلی در آمد طالبان را استخراج غیر قانونی معادن، کشت مواد مخدر و کمک های مالی از خارج می‌داند و می‌گوید این در آمدها سبب شده است که این گروه با دیگر گروه‌های هراس افگن ارتباط بر قرار کند.

آقای زمان می‌افزاید: “طالبان و دیگر گروهای هراس افگن توانایی های مالی شان را از طریق تجارت مواد مخدر، استخراج غیر قانونی معادن، باج گیری و کمک ها از خارج بلند می‌برند. و در مورد صلح باید بگویم دیدگاه ما بر این است که جنگ در افغانستان باید از طریق گفتگوهای سیاسی پایان بیابد.” 

آقای زمان از تلاش کشور های منطقه از بهر از سرگیری گفتگوهای صلح سپاسگزاری کرده و نقش کشور های منطقه را در زمینه سازی گفتگوهای میان افغانی حیاتی می‌داند.

اما گروه طالبان تا هنوز در پیوند به این اظهارات آقای زمان واکنشی نشان نداده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

تیم ملی فوتسال زیر ۱۹ سال بانوان افغانستان با حساب سه بر صفر مغلوب قرغزستان شد

(Last Updated On: ژانویه 24, 2020)تیم ملی فوتسال زیر ۱۹ سال بانوان افغانستان، الیوم جمعه، …