خبرهای تازه

رییس ستاد مشترک ارتش امریکا در راس یک هیئت عالی رتبه وارد کابل شد

(Last Updated On: مارس 20, 2018)

وزارت دفاع امریکا یا پنتاگون خبر داده که جنرال جوزف دانفورد، رییس ستاد مشترک ارتش این کشور در راس یک هیئت عالی رتبه نظامی دیروز، دوشنبه، برای ارزیابی پلان کمپاین ضد هراس افگنی وارد کابل شده است.

گفته شده که این مقام بلند رتبه نظامی امریکا از سوی شماری از مقامات استخباراتی، کارشناسان استراتژی نظامی و بخش لوجستیک نیز همراهی میشود.

آقای دانفورد به خبرنگاران همراه اش گفته است: “من میخواهم با مشاوران برحال که در میدان نبرد همه روزه با افغان ها کار میکنند، صحبت کنم و نتیجه این را بدانم که ما به کجای کار رسیده ایم.”

پنتاگون همچنان گزارش داده که دیگر مقامات اعزامی این هیئت به تمام نقاط افغانستان جهت جمع آوری ارزیابی ها از روند کار کمپاین سفر خواهند کرد و در نهایت جنرال دانفورد یک تصویر کلی از چالش های گوناگون پیش رو بدست خواهد آورد.

گفته شده این مقام امریکایی با مقامات ارشد افغان و امریکایی در افغانستان نیز ملاقات خواهد کرد اما دیدار با نظامیان امریکایی که به نیروهای افغان در میدان جنگ حمایت مشورتی و آموزشی فراهم میکند، محور اصلی سفر وی است.

آقای دانفورد در مورد سفرش گفت: “با تلاش های مشورتی موجود، میخواهم برای پلان کمپاین (ضد هراس افگنی) و اینکه قرار است آنها برای ماه های بعدی چه کارهای را انجام دهند، احساس خوبی بیابم.”

وی افزود: ” میخواهم در مورد اقدامات موثریت – اینکه ما چگونه در مورد کارهای در حال انجام در ماه های آینده بدانیم و در کجای تطبیق استراتژی افغانستان قرار خواهیم داشت، بحث و گفتگو داشته باشم.”

جنرال جوزف دانفورد، از ماه فبروری ۲۰۱۳ تا اگوست سال ۲۰۱۴ بعنوان فرمانده نیروهای پیمان اتلانتیک شمالی یا سازمان ناتو در افغانستان کار کرده و شناخت خوبی از کشور دارد.

وی همچنان اظهار داشته که میخواهد از بابت منابع کافی برای پیشبرد این کمپاین مطمئین شود و پلان مصالحه حکومت افغانستان را بررسی نماید.

About Ariana News

Check Also

انفجارها در سریلانکا؛ حدود ۶۸۵ تن کشته و زخمی شدند

(Last Updated On: آوریل 21, 2019) انفجار هشت بمب در شهر کولمبو، پایتخت سریلانکا، ۱۸۵ …