دانفورد: آمریکا تا ریشه‌کن کردن کامل هراس‌افگنی در افغانستان باقی خواهد ماند

(Last Updated On: می 30, 2019)

رییس ستاد ارتش آمریکا تأکید می کند که نیروهای آمریکایی تا ریشه‌کن ساختن کامل هراس‌افگنی، در افغانستان باقی خواهد ماند.

این در حالی است که طالبان بار دیگر در نشستی با سیاسیون افغان در مسکو، بر خروج نظامیان خارجی از افغانستان تأکید کرده اند.

اما جوزف دانفورد، رییس ستاد ارتش آمریکا، در انستیتوت بوکنگز آمریکا گفته است که هدف حضور آنان در جنوب آسیا، مبارزه با هراس‌افگنی است و این مورد در محور منافع واشنگتن قرار دارد.

آقای دانفورد می گوید، «هیچ‌کسی پیشنهادی را ارائه نمی کند که ایالات متحدۀ آمریکا بدون این که به مسئلۀ منافع ما در راستای مبارزه با هراس افگنی رسیدگی شود، افغانستان را ترک کند.

این مقام بلند پایۀ آمریکایی، هم‌چنان، با ستایش از مذاکرات خلیلزاد با طالبان، تأکید می کند که در این روند فراگیر، حکومت و مردم افغانستان نیز باید دخیل شوند.

آقای دانفورد می گوید، « باید اطمینان حاصل کنید که بخش کلیدی چارچوب کنونی دیپلوماتیک این است تا مطمئن باشیم که حکومت و مردم افغانستان به گونه فراگیر در مذاکرات دخیل باشند.»

در همین شماری از نمایندگان مردم در مجلس نمایندگان، تأکید می کنند که آمریکا نباید قبل از آمدن صلح به افغانستان، این کشور را ترک کند.

سامعه خوگیانی، عضو مجلس نمایندگان از ولایت ننگرهار، می گوید، «خواست ما این است، تا زمانی که آمریکا به توافق صلح با طالبان دست نیافته، افغانستان را ترک نکند زیرا پیامد آن اوضاع افغانستان را خراب‌تر خواهد کرد.»

در حالی‌که، خروج نظامیان خارجی به ویژه نیروهای امریکایی از پیش شرط های اساسی طالبان برای پایان جنگ بیان شده است، اما در شش بار مذاکره امریکا روی این مورد با طالبان به توافقی دست نیافته است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

«عمل‌کرد غیرقانونی کمیسیون انتخابات کشور را به بحران خواهد برد»

(Last Updated On: نوامبر 18, 2019) اگر کمیسیون مستقل انتخابات، بربنیاد قانون عمل نکند و …