خبرهای تازه

رییس جمهور غنی: «عمق توطئه غزنی بررسی خواهد شد»

(Last Updated On: آگوست 17, 2018)

رییس جمهور غنی صبح امروز (جمعه، ۲۶اسد) برای بازدید و بررسی وضعیت امنیتی غزنی، به آن ولایت سفر نمود.

ارگ ریاست جمهوری در اعلامیه می گوید که رییس جمهور در سفرش به این ولایت با مسولان امنیتی و دفاعی و مردم آن ولایت دیدار کرد.

رییس جمهور در این سفر با باشنده گان، بزرگان قومی و مسوولان محلی این ولایت دیدار کرده است، رییس جمهوری در این سفر تاکید کرده است که 20 میلیون دالر به منظور بازسازی بخش های تخریب شده این ولایت اختصاص داده می شود.

وی همچنان تاکید کرده است 7500 تن گندم نیز به این ولایت می فرستد و امتیاز ولایت درجه یک به غزنی داده خواهد شد.

آقای غنی در جلسه امنیتی که با مقام های امنیتی در این ولایت داشت، گفت، کسانی که در جنگ غزنی قهرمانی کرده اند، تقدیر می شوند.

در این جلسه جنرال محمد شریف یفتلی لوی درستیز، ویس احمد برمک وزیر امور داخله، جنرال محمد اختر ابراهیمی معین امنیتی وزارت داخله، جنرال دادان لونگ قوماندان قول اردوی ۲۰۳ تندر و سمونوال فرید مشعل قوماندا امنیه ولایت غزنی نیز اشتراک داشتند.

 جنرال یفتلی گفت که عملیات تصفیوی نجات در غزنی جریان دارد و به شکل درست مدیریت می شود. وی افزود، امنیت شهر به حالت عادی برگشته و کمربند های امنیتی در بخش های مختلف شهر ایجاد گردیده است.

در اعلامیه ریاست جمهوری همچنان آمده است که “رئیس جمهور غنی پس از استماع گزارش امنیتی، ضمن اتحاف دعا به روح شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی، از رشادت و قهرمانی نیروها به نیکی یاد کرد.”

آقای غنی بر ایجاد هماهنگی بیشتر میان نیروها تاکید کرده گفت: “عمق توطئه غزنی توسط امنیت ملی بررسی گردد و نقاط ضعف آشکار گردند.”  

 رئیس جمهور به مسئولین امنیتی هدایت داد تا پولیس غزنی دوباره احیا شود و بخاطر تامین امنیت بهتر شهر غزنی حوزه های امنیتی بیشتر ایجاد گردد.

در این سفر، رییس غنی همچنان در مراسم ختم قرآن عظیم الشان و فاتحه به روح شهدای غزنی، اشتراک و به روح شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی و افراد ملکی اتحاف دعا نمود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ناروی برای میزبانی گفت‌وگوهای میان افغانی ابراز آماده‌گی می‌کند

(Last Updated On: آگوست 20, 2019)  کشور ناروی، برای میزبانی از روند گفت‎وگوهای میان افغانی …