رییس جمهور غنی در فراه با راکت پراگنی های طالبان استقبال شد

(Last Updated On: مارس 9, 2019)

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور در راس یک هیات عالی رتبه دولتی صبح امروز(شنبه، ۱۸ حوت) به ولایت فراه رسید که همزمان با این، طالبان پایگاه هوایی این ولایت را آماج راکتی حمله قرار دادند.

یک مسوول ارتش ملی در ولایت فراه میگوید که دو راکت به میدان هوایی فراه برخورد کرده است که آسیب جانی و مالی نداشته است، هر دو راکت به منطقه پلیگون در اطراف میدان هوایی برخورد کرده است.

طالبان در اعلامیه ای مسوولیت این حمله را به عهده گرفته است.

ریاست جمهور با نشر خبرنامه ای گفته است که رییس جمهور غنی برای بررسی جریان کمک رسانی به آسیب دیدگان سیلاب های پسین در این ولایت فراه رفته است.

بر اساس خبرنامه ارگ آقای غنی پیش از چاشت امروز با بزرگان ولایت فراه دیدار داشته است.

در این دیدار آقای غنی به مردم وعده سپرده است که یک هیاتی را موظف میکند تا وضعیت امنیتی این ولایت را بررسی کند تا در روشنایی آن تدابیر لازم برای تامین امنیت فراه گرفته شود.

وی همچنان افزده است که در سال آینده نرخ برق جنراتوری از ۳۵ افغانی فی کیلووات به ۱۷ افغانی فی کیلووات کاهش خواهد یافت.

همچنان آقای غنی گفته است که کار بند منطقه بخش آباد آغاز میشود:”کار طرح و دیزاین تفصیلی بند بخش آباد به اتمام رسیده است و تا هفته آینده قرارداد تونل های انحرافی بند متذکره به کمیسیون تدارکات ملی می آید و پس از تاییدی، کار عملی آن آغاز خواهد شد.”

 در همین حال رییس جمهور غنی با فعالان زن ولایت فراه نیز دیدار کرده است.

در این دیدار زنان فراهی به رییس جمهور گفته اند، با آنکه فرصت های لازم برای زنان در بخش کار و عرصه های دیگر فراهم شده، اما کافی نیست.

آنان از آقای غنی خواسته است که زمینه جذب زنان در بخش های قضایی، ادارات دولتی، دانشگاه ها و بیمارستان ها را فراهم کند.

این در حالی است که در نتیجه جاری شدن سیلاب‌های پسین در ولایت فراه دست کم ده تن در این ولایت جان باختند، و صدها منزل مسکونی تخریب و یا آسیب دیده اند و صدها شهروند فراه نیز نیاز به کمک های جدی دارند. 

About Ariana News

Avatar

Check Also

سیگار: فساد در حکومت افغانستان سبب تقویت گروه طالبان شده است

(Last Updated On: نوامبر 21, 2019)بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) می‌گوید که طالبان …