خبرهای تازه

رییس جمهور غنی برای اشتراک در نشست «مجمع جهانی اقتصاد» عازم سویس شد

(Last Updated On: ژانویه 23, 2019)

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور، صبح امروز(چهارشنبه، ۳ دلو) در راس یک هیات عالی رتبه دولتی به منظور اشتراک در نشست مجمع جهانی اقتصاد عازم شهر داووس کشور سویس شد.

ریاست جمهوری با نشر اعلامیه ای می‌گوید که آقای غنی در جریان این سفر، در یک بحث به محوریت آینده‌ی اقتصاد افغانستان اشتراک می‌کند و در خصوص رشد اقتصاد و نقش بارز کشور در اتصال منطقوی صحبت خواهد کرد.

اعلامیه می‌افزاید که رییس جمهور غنی در ضیافتی که از سوی رییس مجمع جهانی اقتصاد برای رهبران اقتصادی جهان ترتیب می‌گردد، نیز اشتراک خواهد کرد.

این در حالی است که عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور روز گذشته در این نشست شرکت کرد و در یک گفتگویی تحت عنوان «صلح و آشتی در جهان چند قطبی» و «آخرین تحولات استراتیژیک در جنوب آسیا» نیز صحبت کرد.

نشست مجمع اقتصادی جهان در شهر داووس کشور سویس با اشتراک شمار زیادی از تاجران، سیاست‌مداران، نمایندگان حکومت‌ها، نهادهای بین‌المللی، جامعه مدنی و رسانه‌ها برای دو روز دیگر ادامه خواهد داشت.

در این نشست قضایای مهم اقتصادی، سیاسی، تغییرات اقلیم در سطح جهان و چگونگی همکاری میان کشورها، سازمان‌های بین‌المللی و سازمان‌ها و نهادهای اقتصادی در عصر جهانی شدن به بحث گرفته می‌شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

طالبان یک عضو شورای ولایتی سمنگان و چهارتن دیگر را در بغلان باخود بردند

(Last Updated On: آگوست 24, 2019) محمدهاشم سروری، معاون شورای ولایتی سمنگان، می‌گوید که طالبان …