رییس جمهور غنی اولین کارخانه قطعات پیش ساخت را در کابل افتتاح کرد

(Last Updated On: مارس 26, 2018)

رییس جمهور غنی امروز اولین کارخانه قطعات پیش ساخت را در کابل افتتاح کرد و تاکید نمود که تمام وعده هایش را عملی خواهد کرد.

رییس جمهور کشور در مراسم افتتاح این کارخانه اظهار داشت: “تعهد من به مردم تعهد کاغذی و عوام فریبی نیست بل تعهدات واقعی است و همه و همه را عملی می کنم. خواست ما تنها و تنها از تمام همکاران کابینه داکتر عبدالله و دانش این است که درست عمل کنیم و مردم را فریب ندهیم.”

به باور رییس جمهور غنی قطعات پیش ساخت در روند ساختمان سازی شفافیت ایجاد می کند، بهای ساخت و ساز ساختمان ها را ارزان می سازد و از وقت کشی ها می کاهد.

آقای غنی از پرداخت هزینه برای صدها مکتب خیالی نیز خبر داد و وعده کرد که از این پس در ساخت ساختمان برای مکاتب شفافیت بوجود خواهد آمد.

وی در این مورد تصریح کرد: “صدها مکتب شروع شد به اکمال نرسید سال ها گذشت صد ها مکتب دیگر روی تهداب را ندی. بیشتر از صد مکتب پیش پرداخت شده بود اما خشت سر خشت هم برایش گذاشته نشده بود و حدود هزار مکتب به تکمیلی نرسیده بود.”

حکومت قصد دارد که از قطعات پیش ساخت برای آباد سازی مکتب ها، مرکز های بهداشتی و تاسیسات خدمات عامه کار بگیرد که بخش های ناامن کشور هم شامل این تصمیم حکومت است.

سید منصور سعادت نادری، وزیر شهرسازی و مسکن نیز در این مراسم حضور داشت و گفت که این کارخانه ظرفیت تولید سه هزار متر مربع مواد پیش ساخت را در یک روز دارد.

هرچند برای ساخت حدود هزار مکتب پول پرداخت گردیده است اما به گفته رییس جمهور تاکنون ساختمان هیچ کدام آن به بهره برداری سپرده نشده است.

آقای غنی در آغاز سال تعلیمی ۱۳۹۷ نیز گفت کار ساخت و ساز تعمیر برای شش هزار مکتب در کشور امسال آغاز میشود و تا دو سال کار ساخت و ساز تمام آنها تکمیل خواهد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

استقبال ناتو از آغاز دوباره گفتگو های صلح میان امریکا و طالبان

(Last Updated On: دسامبر 5, 2019)  ینس ستولتنبرگ، دبیر کل ناتو در دومین روزنشست سران …