خبرهای تازه

رییس جمهور به نیروهای امنیتی فرمان از سرگیری عملیات علیه طالبان را داد

(Last Updated On: ژوئن 30, 2018)

رییس جمهور اشرف غنی در یک نشست خبری پایان آتش‌ بس یک‌ جانبه حکومت با طالبان را اعلام کرد و به نیروهای امنیتی دستور آغاز دوبارۀ عملیات بر ضد طالبان را داد.

آقای غنی اظهار نمود که آتش ‌بس حکومت افغانستان با طالبان، ۹۸ درصد موفق‌ آمیز بود و اگر طالبان خواهان آتش ‌بس باشند، حکومت افغانستان آماده است.

رئیس جمهور در کنفرانس خبری در مورد آتش بس و صلح گفت: “ملت نشان داد که آماده آشتی است و این بزرگترین دست آورد میباشد. آتش بس ۹۸ فیصد موفق بود و به صورت مقایسوی بینظیر میباشد.”

وی همچنین افزود: “ملت ما بزرگ است و در زمان آتش بس بزرگی خود را نشان داد، من بالای مردم خود افتخار میکنم که ظرفیت و خویشتن داری خود را نشان دادند، بجای ابراز خشم بر طالبان با آنها رو بروی شدند. قشر سیاسی ما نیز باید از مردم بیاموزند، که چگونه از خود حوصله نشان دادند، احترام به احساسات مردم مهم و لازم است و نباید در مقابل احساسات مردم قرار گیرند.”

آقای غنی می‌گوید که وظیفه من ختم خون‌ ریزی در کشور است و علاوه می‌کند که در حال‌ حاضر برای نایل آمدن به این هدف، اجماع ملی، منطقه‌ یی و بین‌ المللی به وجود آمده ‌است.

رئیس جمهور در اشاره به طرح ایجاد مناطق امن برای طالبان -که چندی پیش از سوی گلبدین حکمتیار ارایه شده بود- می‌گوید، افغانستان واحد و یکپارچه است و هیچ منطقه‌یی به فرد و یا گروهی سپرده نمی‌شود.

حکومت افغانستان از تاریخ 27 رمضان تا پنجم عید را با طالبان آتش‌ بس اعلام کرد و پس از آن، ده روز دیگر نیز به عمر این آتش‌ بس افزود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

واکنش مجلس نماینده گان به بازرسی وسایط شیشه سیاه اعضای شورای ملی

(Last Updated On: اکتبر 14, 2019)قانون شکنی های حکومت ساختار نظام را برهم زده و …