رییس جمهور ایالات متحده حمله ی بمی بر داعش در ننگرهار را ستوده

(Last Updated On: آوریل 14, 2017)

vlcsnap-2017-04-14-12h18m36s102

رییس جمهور ایالات متحده حمله ی بمی بر مواضع داعش در ننگرهار را ستوده و گفته که به ارتش کشورش صلاحیت اینگونه اقدامات داده شده است.

دونالد ترمپ، شام روز گذشته در قصر سفید گفت، به ارتش کشورش بسیار افتخار می کند که آنان یک اقدام دیگر را موفقانه انجام دادند.

آقای ترمپ به صراحت نگفت که، آیا شخص خودش اجازه این حمله بمی را داده است یا خیر، اما تاکید ورزید که به ارتش و صلاحیت های آنان اطمینان کامل داشته و “همگان از حمله آگاهی داشتند.

دونالد ترمپ، رئیس جمهور آمریکا میگوید، “من واقعاً به نیروهای ارتش افتخار می کنم. انها کار فوق العاده ای را انجام دادند. من به آنها صلاحیت مطلق داده ام و به همین خاطر است که آنها اینقدر خوبتر عمل می کنند. اگر شما هشت هفته ی گذشته را با هشت سال پیش مقایسه کنید می بینید که در این چند هفته ما خیلی خوب عمل کردیم.”

این سخنان در حالی مطرح میشود که ادوارد سنودن افشاگر ویکیلیکس گفته است که بمب مادر پناه گاه های را نابود کرد که در سال‏های 1980 با تمویل مالی آمریکا

توسط بن لادن برای مجاهدین ساخته شده بود.

اسپایسر سخنگوی کاخ سفید می گوید هدف عمده استفاده از این سلاح از بین بردن تونل ها و مغاره های بود که افراد داعش از آنها علیه نیروهای آمریکایی و افغان استفاده می کردند.

نیرو های نظامی ایالات متحده شام پنجشنبه، بزرگترین بم غیر اتمی را که گفته می شود بیش ازشازده هزار کیلوگرام وزن دارد، در منطقه ی  دره ی مامند ولسوالی اچین ولایت ننگرهار پرتاب کرد.

جان نیکلسون، فرماندۀ نیروهای حمایت قاطع در افغانستان گفته است که، در این حمله مواضع، تونل ها و مغاره هاییکه جنگجویان داعش از آن استفاده می کرد، هدف قرار گرفته است.

تاهنوز مقیاس تخریب و رقم تلفات ناشی از این حمله ی بمی که “مادر بم ها” نامیده می شود روشن نیست.

About Ariana News

Check Also

تلفات غیرنظامیان در کشور ۱۹درصد افزایش یافته است

(Last Updated On: آوریل 24, 2019) یافته‌های کمیسیون مستقل حقوق بشر، افزایش ۱۹ درصدی تلفات …