خبرهای تازه

رییس جمهور از خانواده های قربانیان حملات هوایی دشت ارچی کندز پوزش خواست

(Last Updated On: می 17, 2018)

رییس جمهور محمد اشرف غنی از خانواده های قربانیان حملات هوایی دشت ارچی کندز پوزش خواست.

ارتش ملی ۱۲حمل یک مرکز تجمع طالبان را در ولسوالی دشت ارچی کندز را بمباردمان کرد که در آن شماری از کودکان و غیر نظامیان نیز قربانی شدند.

۳۴ روز پس از رویداد سازمان ملل گزارش تکان دهنده از رقم قربانیان این رویداد را منتشر کرد که شامل جان باختن  ۳۶ غیر نظامی به شمول ۳۰ کودک و زخمی شدن ۷۱ نفر از جمله ۵۱ کودک را می شود.

 رییس جمهور غنی بابت این رویداد پوزش می خواهد و از جبران خساره و نیز مجازات عاملان این رویداد سخن زده است  .

در همین حال، هیچ خبری رد وجود ندارد که ارتش در آن حمله فرماندهان کلیدی طالبان را هدف قرار نداده باشد اما انتقاد ها را قربانی شدن شماری از کودکان و غیر نظامیان موج داد.

امر الدین ولی، عضو شورای ولایتی کندز گفت:”انتقاد می کنیم شاکی هستیم وسخت نگران هستیم نیروهای حکومتی ما حملاتی را انجام داده اند در آن مردم ملکی و بی گناه به خصوص اطفال که در جمع شهدا بود ما را نگران کرده است.”

مولوی خوش محمد، عضو دیگری شورای ولایتی کندز بیان داشت:”یک فاجعه بسیار خطر ناک که نه توجیه انسانی دارد و نه هم توجیه اسلامی دارد در ولسوالی دشت ارچی در مدرسه حمله صورت گرفته است.”

پس از این رویداد وزارت دفاع ملی با نشر یک ویدیو ادعا شد که در این حمله اعضای کلیدی طالبان کشته شده اند.اما مردم آن محل  بیشتر از حکومت شاکی است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ولسوال نام نهاد طالبان در بلخ کشته شد

(Last Updated On: سپتامبر 22, 2019)قول اردوی 209 شاهین با پخش خبرنامه ای از کشته …