خبرهای تازه

رییس بیات گروپ جایزه رهبری صنعت اتاق تجارت افغانستان و آمریکا را بدست آورد

(Last Updated On: آوریل 29, 2018)

سیزدهمین نشست سالانه مشترک اتاق تجارت افغانستان–آمریکا در واشنگتن با حضور نماینده گان افغانستان، آمریکا و شماری از سرمایه گذاران کانادایی  برگزار شد.

جایزه امسال رهبری صنعت اتاق تجارت مشترک افغانستان و آمریکا را داکتر احسان الله بیات، رییس بیات گروپ بدست آورد.  

آقای بیات گفت: “بسیار افتخار میکنم که بعنوان سخنران این برنامه مهم انتخاب شده ام. اما مهمتر از همه از شما، رهبری اتاق مشترک تجارت افغانستان-آمریکا و از تمام حاضران در محفل بخاطر حمایت مداوم شان از حقوق مردم افغانستان برای ساختن یک ملت مصئون، آموزش یافته، شکوفا و بخاطر تعهد شما در جهت تامین حقوق مساویانه و فرصت های اقتصادی برای همه شهروندان ما، سپاسگذارم.”

وی همچنین افزود: “امروز از من درخواست شده است پیشرفت ها و نظریاتی را در بخش سرمایه گذاری خصوصی در افغانستان با شما شریک بسازم.”

در عین حال، مسوولان اتاق تجارت افغانستان-آمریکا اظهار نمودند که این جایزه را بخاطر کارکرد ها و سرمایه گذاری های آقای بیات به او اهداء کرده اند.

مانتی سالیمن، یکی از مسوولان بیات گروپ تصریح کرد که افغان بیسیم در سال ۲۰۰۲ تکنالوژی پیشرفته ارتباط را برای شهروندان افغانستان مهیاء کرد و اکنون خدمات ۴-جی  را نیز ارایه می کند.

شماری از شرکت کننده گان این نشست نیز کارکرد های بیات گروپ را  به ویژه در بخش های سرمایه گذاری و راه اندازی پروژه های عام المنفعه و خیریه در افغانستان ستودند.

شرکت کننده گان نا امنی را چالش جدی فرا راه سرمایه گذاری در افغانستان دانستند.

در این نشست قرار داد همکاری میان وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی افغانستان و نماینده یو اس آی دی در افغانستان و پاکستان امضا شد. براساس این قرار داد زون های صادراتی در میدان های هوایی ایجاد خواهد شد.

گزارشگر: نذیره عظیم کریمی

About Ariana News

Check Also

هفت طالب مسلح در بلخ کشته و بازداشت شدند

(Last Updated On: فوریه 23, 2019) در نتیجه عملیات قطعات خاص نیروهای ارتش، در ولسوالی …