رییس اجرایی نشست جهانی تغییرات اقلیم در پاریس را اجلاس تاریخی عنوان کرد

(Last Updated On: نوامبر 30, 2015)

vlcsnap-2015-11-30-16h54m56s195

آقای عبدالله میگوید” در این نشست رهبران 180 کشور جهان تصامیم تاریخی اتخاذ خواهند کرد.

وی هدف این نشست را دست یافتن به توافقی برای کاهش گرما زمین دانسته تاکید دارد رییس جمهور غنی در حاشیه این اجلاس دیدار با نواز شریف نخست وزیر پاکستان به در خواست اسلام اباد خواهد داشت.

فرانسه میزبان اجلاس تغییرات اقلیم با حضور رهبران 180 کشور جهان و سازمان های بین المللی است. در این نشست تلاش می شود تا راه حل برای کاهش گرمای زمین دریافت شود رییس اجرایی تصامیم این نشست را که رییس جمهور غنی نیز در آن شرکت کرده تاریخی عنوان می کند.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییمیگویدکشور های اشتراک کننده در این نشست تعهداتی برای کاهش گرمای زمین به ویژه گازهای گلخانه یی خواهند داشت.

رییس جمهور غنی در حاشیه ی این نشست با نخست وزیر پاکستان نیز گفتگو خواهد داشت.

آقای عبدالله گفت”او چیزی که محصول تولید گاز کاربن دای اکساید یا گاز های گل خانه ای است در آن رابطه کارهای صورت گرفته میتواند که بالای گرمای زمین تاثیر دارد”

شماری از رهبران پاکستانی که در روز های اخیر به کابل امده بودند پیام نواز شریف را با خود داشتند تا رییس جمهور کشور دیدار با نواز شریف در حاشیه این نشست داشته باشد.

پس از افزایش تنش میان اسلام آباد و کابل پاکستان تلاش دارد تا روند صلح از سر گرفته شود اما مقام های افغان به این خواست اسلام آباد به دیده ی شک می نگرند.

 

گزارش از فواد ناصری

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

زمان: طالبان با گروه‌های هراس‌افگن دیگر ارتباط قوی دارد

(Last Updated On: دسامبر 7, 2019)ادریس زمان سرپرست وزارت خارجه کشور میگوید که هنوز هم …